Zapowiedzi

W szczecińskiej Pleciudze prapremiera „Robinsona” – monodramu dla dorosłych

W najbliższą sobotę, 16 września o godz. 18.00 w Teatrze Lalek Pleciuga odbędzie się prapremiera „Robinsona” – monodramu Rafała Hajdukiewicza w reżyserii Agaty Biziuk. Spektakl przeznaczony jest dla widzów dorosłych.

Spektakl dotyka kryzysu wieku średniego, stanowi tragikomiczną rozprawę o sile i słabościach człowieka, które wybrzmiewają w konfrontacji przemijającym życiem. Wiek średni to z założenia „połowa oczekiwanego życia na ziemi”, która jest czasem weryfikacji planów i autoanalizy własnego “Ja” pod kątem małżeństwa, pracy zawodowej, rodziny, ogólnej sytuacji życiowej. Kim jesteśmy dla świata, a kim dla bliskich? Co jest w życiu ważne?  W dobie galopującego coachingu, który utwierdza nas w przekonaniu, że możemy wszystko, coraz trudniej odpowiedzieć na pytanie, jak chcemy spędzić czas, który został nam dany.

Komediodramat rozgrywający się w przestrzeni łazienki bohatera, zbudowany jest z rozmów z wewnętrznymi postaciami wyrwanymi z definicji psychologicznych. To opowieść, w której można się przejrzeć jak w lustrze, zyskując poczucie, że nie jesteśmy osamotnieni w nawiedzających nas troskach i wątpliwościach.

tekst i reżyseria: Agata Biziuk
scenografia: Marika Wojciechowska
muzyka: Izabela Smelczyńska
występuje: Rafał Hajdukiewicz

Komentarze
Udostepnij