Zapowiedzi

W Warszawie ruszyło pierwsze akredytowane miejsce kształcące w Technice Chubbuck w kraju

Technika Ivany Chubbuck została skonstruowana przez jedną z najbardziej pożądanych hollywoodzkich coachów aktorskich Ivanę Chubbuck. Teraz można zgłębiać tę metodę także u nas dzięki Chubbuck Studio Polska.

Zajęcia stałe oraz dwudniowe warsztaty prowadzi Marcin Zarzeczny wykształcony w Ivana Chubbuck Studio Los Angeles – jedyny licencjonowany nauczyciel Techniki Chubbuck na Polskę, Czechy i Słowację.

Już 1 grudnia w godz. 19.00 – 21.00 Chubbuck Studio organizuje bezpłatny webinar, podczas którego będzie można zapoznać się z tą niezwykle uaktywniającą i efektywną metodą pracy aktorskiej.

Ponadto 5 i 7 stycznia w godz. 17-22 odbędą się w Warszawie dwudniowe warsztaty wprowadzające.

Zapisy na webinar i warsztaty: chubbuck@zarzeczny.eu

Więcej szczegółów na stronie warsztatyteatralne.eu.

Technika Ivany Chubbuck, zbudowana na metodzie Stanisławskiego, mocno opiera się na psychologii i behawiorystyce. Wiele aktorek i aktorów zbudowało swój sukces na Technice Chubbuck, są to m.in.: Brad Pitt, Charlize Theron, Travis Fimmel, Jared Leto, Jake Gyllenhaal, James Franco, Thure Lindhardt, i in. Ivana Chubbuck przygotowywała do filmu „Czekając na wyrok” Hale Berry, która za tę rolę otrzymała Oscara.

Ivana mówi, że ci bohaterowie, którzy próbują zmienić swoje życie, zwalczyć przeciwności losu są tymi, którzy dają nam-widzom nadzieję na zmiany. Idąc za tym, Ivana uczy jak budować dynamiczne postaci, które ze swoją wrażliwością, unikalnym zachowaniem i sposobem myślenia, robią wszystko, by przezwyciężyć przeszkody w celu osiągnięcia życiowego sensu. Ten proces pokonywania blokad, realizacja potrzeb zmiany sama w sobie jest już wygrywaniem. I to odróżnia tę Technikę od innych, bo skupia się na wygrywaniu swojego celu, gdzie emocje są produktem ubocznym, a nie finalnym efektem. Technika Chubbuck pozwala tworzyć postaci, które szukają swojej siły, a kiedy już ją znajdą, przeżywają katharsis. 

„Każdy aktor wie, że zrozumienie swojego bólu jest nieodłączną częścią procesu tworzenia roli. To wiedza wywodząca się już z Techniki Stanisławskiego. Różnica między Techniką Chubbuck a pozostałymi metodami polega na proaktywności. To nie emocje są najważniejsze w aktorstwie, ale potrzeba wygrywania założonego w scenie celu. Uczę aktorów jak korzystać z emocji, by te zmotywowały  do wygranej o swój cel”.

Ivana Chubbuck

Komentarze
Udostepnij