Zapowiedzi

Wakacyjne Teatralia w Białymstoku

WARSZTATY ARTYSTYCZNE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY „WAKACYJNE TEATRALIA”

MASZ DOŚĆ ZAJĘĆ ONLINE?

ODSTAW TIKTOK’A I LOL’A NA 6 GODZIN DZIENNIE!

WRÓĆ DO LUDZI PO ROKU SIEDZENIA W DOMU!

WYRUSZ W PODRÓŻ „W 10 DNI DOOKOŁA ŚWIATA”!!!

Serdecznie zapraszamy na sierpniową, dziewiątą edycję „Wakacyjnych Teatraliów”! Już siódmy rok z rzędu będziemy roznosić pozytywną energią i zakręconymi pomysłami mury białostockich „Spodków”. O to, żebyście nigdy nie zapomnieli tych wspólnych dziesięciu dni zadbają aktorzy Teatru Dramatycznego w Białymstoku.

Monika Zaborska – absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Teatr fascynował ją już od najmłodszych lat. Nie bez przyczyny. Jej tatą jest znany i lubiany, nie tylko przez białostocką publiczność, Andrzej Beya-Zaborski – niezapomniany komendant z filmowej trylogii „U Pana Boga…”. Od debiutu w tytułowej roli w „Alicji w krainie czarów” w 2000 roku nieprzerwanie związana z Teatrem Dramatycznym w Białymstoku. W dorobku artystycznym ponad 70 ról teatralnych. Obecnie można ją oglądać na deskach Dramatycznego w spektaklach takich jak „Hobbit”, „Wszystko w rodzinie”, „Treny” i wielu innych. Uczestniczka wielu festiwali teatralnych w kraju i za granicą. Dyplomowany logopeda, specjalista w pracy z dziećmi jąkającymi się, instruktorka zajęć teatralnych dla dzieci i młodzieży z wieloletnim doświadczeniem.

Paula Gogol – aktorka , tancerka, choreografka. Ukończyła Akademię Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie , wydział teatru tańca w Bytomiu. Od najmłodszych lat związana z tańcem nowoczesnym, później kształtowała się w kierunku tańca współczesnego i jazzowego. Dyplom aktorski robiła pod okiem Jana Peszka. Współpracowała z Teatrem KTO i Teatrem Żydowskim w Krakowie. Występuje w spektaklu ” Blaszany Bębenek” w reżyserii Wojciech Kościelniak w Teatrze Capitol we Wrocławiu. W 2020 r. dołączyła do zespołu Teatru Dramatycznego w Białymstoku. Widzowie białostockiego teatru mogli ja oglądać na scenie w spektaklach „Pensjonat Pana Bielańskiego i „Boeing, Boeing”.

Bernard Bania – absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Od 1999 roku aktor Teatru Dramatycznego w Białymstoku. W dorobku artystycznym ponad 80 ról teatralnych. Obecnie można go oglądać na scenie białostockiego teatru w spektaklach, „Boeing, Boeing”, „Bóg mordu”, „Treny”, „Hobbit” i wielu innych. Uczestnik wielu festiwali teatralnych w kraju i za granicą. W latach 1999 – 2007 asystent na Wydziale Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej (interpretacja wiersza i prozy, zadania aktorskie). Wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu warsztatów teatralnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych, między innymi sześciu edycji programu „Lato w teatrze” organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, organizator i pomysłodawca serii warsztatów Wakacyjne Teatralia i Zimowe Teatralia. Juror w licznych przeglądach teatralnych i recytatorskich dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Za swoją działalność artystyczną i pedagogiczną uhonorowany odznaczeniem „Zasłużony dla Kultury Polskiej” oraz Złotą Odznaką Honorową przyznaną przez Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

         W fantastyczny świat światła i cienia w teatrze wprowadzi uczestników czwarty z naszych instruktorów.

Krzysztof Zemło – absolwent reżyserii na Akademii Teatralnej Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku, założyciel Stowarzyszenia Teatr Okno oraz teatrów: Okno, Lalki I Ludzie, Łątek Supraśl; współpracownik łomżyńskiego Teatru Lalek i Białostockiego Teatru Dramatycznego, reżyser spektakli lalkowych i teatru cieni, organizator i instruktor warsztatów teatralnych dla dzieci, młodzieży, dorosłych, osób ze środowisk zagrożonych wykluczeniem, młodzieży z ośrodków resocjalizacyjnych; dwukrotny Stypendysta Marszałka Województwa Podlaskiego oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, odznaczony medalem „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

         W programie zajęć, praca nad głosem, dykcją, koordynacją ruchową, plastyką ciała, rytmiką, wyobraźnią, umiejętnością radzenia sobie w sytuacjach stresogennych, improwizacje aktorskie i wiele innych ciekawych i przydatnych nie tylko na scenie zagadnień.

Liczba miejsc ograniczona!!!

Kiedy? 16-20 i 23-27 sierpnia

Gdzie? Podlaski Instytut Kultury – „Spodki”

Kto? Młodzież 12-18 lat (do negocjacji ;))

Cena? 1140 złotych od osoby

Zapisy, kontakt i szczegółowe informację:

FB: Bernart Bernard Bania

Mail: bernart.bernardbania@gmail.com

Tel.: 600 317 959

Komentarze
Udostepnij