Zapowiedzi

Walka o planetę czy o własne życie? Kolejny sezon mrocznego thrillera „The Head” już wkrótce na Viaplay

Serial ‘The Head’ to idealna propozycja dla fanów mrocznych historii rozgrywających się w nietypowych sceneriach. W nowym sezonie przeniesiemy się z mroźnej Antarktydy blisko 3,000 km na północ wprost do najbardziej niedostępnego miejsca na Ziemi – punktu ‘Nemo’ na Morzu Arktycznym. Biolog Arthur Wilde (John Lynch), znany widzom z pierwszej odsłony serii, wraz z grupą naukowców ze statku ‘Alexandria’ będzie musiał zmierzyć się ze śmiertelnym zagrożeniem. Jednym z twórców serialu ‘The Head’ jest m.in. zdobywca nagrody ‘Primetime Emmy Award 2012’ za produkcję ‘Homeland’ – Ran Telem. Drugi sezon hitowego thrillera pojawi się na platformie streamingowej Viaplay już 5 marca.

Najbardziej niedostępne miejsce na Ziemi

Makabryczne wydarzenia ze stacji badawczej na Antarktydzie na zawsze pozostaną w pamięci wybitnego biologa Arthura Wilde (John Lynch), który zajmuje się badaniem skutków zmian klimatycznych. W drugim sezonie mężczyzna dołącza do dr Maggie Mitchell (Katharine O’Donnelly) oraz jej zespołu przebywającego na statku badawczym ‘Alexandria’, przebywającego obecnie w Punkcie Nemo, niemal 3 tys. kilometrów od stałego lądu. W tym samym czasie w jednej z kabin zostaje odnaleziona głowa odcięta od ciała jednego z członków załogi. Nikt nie wie kto dokonał zbrodni. Każdy staje się jednocześnie podejrzanym i potencjalną ofiarą.

Nieznany sprawca

Pierwszy sezon serialu ‘The Head’ zyskał szeroką grupę fanów na całym świecie. Choć widzowie poznali już motyw i tożsamość sprawcy makabrycznego morderstwa dokonanego na członkach zespołu badawczego na Antarktydzie, wciąż brakuje odpowiedzi na wiele nurtujących pytań. Co tak naprawdę stało się na biegunie południowym? Czy chodziło o zemstę, a może motywem był dostęp do przełomowych badań dr Wilde? Jedno jest pewne – w kolejnym sezonie czeka nas jeszcze więcej emocjonujących zwrotów akcji, trudnych do rozwikłania tajemnic, a przede wszystkim dramatyczna walka o przetrwanie w dusznej atmosferze nieustającego zagrożenia na drugim końcu świata.

Obsada i twórcy

W produkcję ‘The Head’ zaangażowani zostali międzynarodowi twórcy. W obsadzie zobaczymy m.in brytyjskiego aktora Johna Lyncha, zdobywcę nagrody AACTA[1] dla najlepszego aktora (1995) za rolę w filmie ‘Aniołek’, jego rodaczkę Katharine O’Donnelly (’Maria, królowa Szkotów’), irlandzkiego aktora Moe Dunforda (’Wikingowie’, 'Teksańska masakra piłą mechaniczną’) czy pochodzącego z Hiszpanii Enrique Arce (’Dom z papieru’, 'Terminator: Mroczne przeznaczenie’). Ponadto w produkcji pojawią się aktorzy m.in z takich państw, jak Japonia, Liban, Szwecja, Argentyna i Niemcy. Producentem serialu jest Ran Tellem (‘Homeland’), a reżyserem Jorge Dorado (’Feria: Najciemniejsze światło’, ‘Giganci’). Za produkcję serialu odpowiada Mediapro Studio.

‘Chcemy, by platforma Viaplay była miejscem, które nie tylko dostarcza widzom wiele emocjonujących historii, ale także porusza w swoich produkcjach najistotniejsze tematy naszych czasów. Seriale dotyczące postępujących zmian klimatycznych, takie jak ‘The Head’, czy ekologiczny thriller ‘Odwet oceanu’ zajmą ważne miejsce w szerokiej bibliotece międzynarodowych seriali fabularnych Viaplay.’ – mówi Filippa Wallestam, EVP i Chief Content Officer w Viaplay Group.

Drugi sezon serialu ‘The Head’ będzie dostępny w Polsce od 5 marca wyłącznie na platformie streamingowej Viaplay.


[1] Nagrody Australijskiej Akademii Sztuki Filmowej i Telewizyjnej, znane jako nagrody AACTA, są przyznawane corocznie przez Australijską Akademię Sztuki Filmowej i Telewizyjnej.

Komentarze
Udostepnij