Zapowiedzi

Warszawska Opera Kameralna bliżej widza – online i w telewizji

Warszawska Opera Kameralna nie ustaje w działaniach artystycznych prowadzonych online i prezentuje nowe projekty.

Oprócz otwartych już cykli #operazfotela i #gdyoperadrzwiotwiera (dla młodszych Widzów), począwszy od 11 kwietnia br. co tydzień będziemy zapraszać Państwa na absolutnie wyjątkowe wydarzenie – #operaOK!, ze wszech miar unikatowy, zaplanowany na 10 części projekt, który wprowadza zupełnie niespotykaną dotąd jakość artystyczną w sieci. Jest to cykl premierowych video-instalacji barokowych i klasycznych oper, realizowanych w obecnym czasie izolacji przez artystów, którzy pozostając w domach, tworzą poszczególne elementy składowe inscenizacji (nagrania dźwiękowe, filmy, elementy scenografii). Projekt prowadzony całkowicie online, finalnie połączony dopiero podczas montażu.

Dziesięć dzieł muzycznych powstałych w XVII i XVIII wieku rozpoczniemy od premiery “L’Orfeo” (1607 r.) C. Monteverdiego w dniu 11 kwietnia o godz. 19.00 na naszych kanałach:

https://www.facebook.com/Warszawska.Opera.Kameralna

https://www.youtube.com/warszawskaoperakameralna

Aktualne informacje o projekcie OperaOK! dostępne na stronie:

Opera OK!

W Wielki Piątek, 10 kwietnia o godz. 15.00 na ogólnopolskiej antenie TVP 3 zostanie wyemitowane “Requiem” W. A. Mozarta, nagranie koncertu zrealizowanego w ramach 29. Festiwalu Mozartowskiego z udziałem wspaniałych artystów: Joanny Moskowicz, Jana Jakuba Monowida, Wojciecha Sokolnickiego, Artura Jandy z towarzyszeniem Zespołu Wokalnego WOK oraz Musicae Antiquae Collegium Varsoviense (MACV) pod dyrekcją Kuby Wnuka. Polecamy uwadze Państwa tę muzyczną ucztę!

Komentarze
Udostepnij