Zapowiedzi

Warszawski Teatr Baj z „Książeczką” na 34. Festiwalu Sztuki w Makau

34. Festiwal Sztuki w Makau (The 34th Macao Arts Festival) który odbywa się w dniach 3 maja – 7 czerwca 2024 gości Teatr z Polski. A jest nim Teatr Baj, warszawski teatr dla dzieci, najstarszy teatr lalkowy w Polsce.

To wyjątkowe wydarzenie kulturalne, które cieszy się ogromnym zainteresowaniem zarówno lokalnej, jak i międzynarodowej publiczności.

34. Festiwal Sztuki w Makao (The 34th Macao Arts Festival) który odbywa się w dniach 3 maja – 7 czerwca 2024 gości Teatr z Polski. A jest nim Teatr Baj, warszawski teatr dla dzieci, najstarszy teatr lalkowy w Polsce. To wyjątkowe wydarzenie kulturalne, które cieszy się ogromnym zainteresowaniem zarówno lokalnej, jak i międzynarodowej publiczności.

Spektakl „Książeczka” Teatru Baj prezentowany jest na The 34th Macao Arts Festival (澳門藝術節 Macao Arts Festival) aż dziewięciokrotnie.  Spektakle można oglądać w Macao Cultural Centre.

Na stronie Festiwalu można przeczytać: Festiwal rozpoczyna się „serią „cudownych spotkań” obejmujących szereg fantastycznych i nowatorskich programów zachęcających publiczność do wspólnego odkrywania i obcowania ze sztuką. Kiedy kurtyny się otworzą, w centrum uwagi znajdą się niezliczone postacie, obrazy i wydarzenia. Każde z tych spotkań na scenie będzie piękne, wyjątkowe, namiętne i oby jak najcenniejsze dla naszych widzów (…)” / Leong Wai Man / President of the Cultural Affairs Bureau of the Macao Special Administrative Region Government /

Podczas bogatego programu Festiwalu postawiono  na propozycje dla różnych grup odbiorców.

Nie zabrakło propozycji dla dzieci. Przeglądając obszerną stronę Festiwalu można przeczytać: „Dzieciństwo to kluczowy okres dla rozwoju kreatywności i wyobraźni.”

Do prezentacji dla najmłodszej, w Polsce nazywanej Najnajowej Publiczności wybrano Teatr Baj ze spektaklem „Książeczka” w reż. Elżbiety Biedy i Marka Zimakiewicza.  W świat niezwykłej książki – pełnej barw, kształtów i dźwięków, najmłodszą publiczność 34. Festiwalu  Sztuki w Makau wprowadzają Elżbieta Bieda i Oskar Lasota, aktorzy Teatru Baj. Przedstawiana „Książeczka” nie ma liter, ale zawiera niezwykłe obrazy zrozumiałe dla obywateli całego świata. Kryje na swoich kartach dużo tajemnic, ciekawych rzeczy do okrywania, opowiada maluchom o świecie i chce im pokazać, jaki jest fascynujący. Podobnie jak w Polsce spektakl kończy się wspólną zabawą z papierem i do stworzenia swoich małych książek świata, przy wykorzystaniu origami, krigami i przede wszystkim wyobraźni.  

W programie, trwającego ponad miesiąc Festiwalu, pięknie wyłaniają się polskie prezentacje spektakli Teatru Baj, na które organizatorzy zapraszają w terminie:

10/05 Fri
11:00(For  babies aged 6 to 18 months,
15:00, 17:00(For children aged 18 months to 3 years old)
11/05 Sat
11:00, 17:00(For children aged 18 months to 3 years old),
15:00(For babies aged 6 to 18 months)
12/5 Sun
11:00(For  babies aged 6 to 18 months)
15:00, 17:00(For children aged 18 months to 3 years old

W repertuarze przy Jagiellońskiej 28, na warszawskiej Pradze, spektakl będzie można zobaczyć jeszcze w tym sezonie 4 i 5 czerwca br.

Komentarze
Udostepnij