Zapowiedzi

Warszawski Teatr Guliwer na Imieninach Jana Kochanowskiego

Teatr Lalek Guliwer po raz kolejny dołącza do hucznych obchodów Imienin Jana Kochanowskiego podczas Literackiego Pikniku Biblioteki Narodowej. Już 29 czerwca Guliwer zaprezentuje uwielbiany przez warszawską publiczność spektakl „Ale Kino” w reżyserii Joanny Zdrady w premierowej, plenerowej adaptacji.

Przedstawienie otworzy tegoroczną edycję Imienin i zostanie zaprezentowane o godz. 11:00 w Ogrodzie Krasińskich. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

 „Ale Kino” to kolaż klasyki poezji dla dzieci w muzycznej oprawie. Akcja sceniczna rozgrywa się na planie filmowym, a ramę dla spektaklu stanowi opowieść o Panu Soczewce, operatorze filmowym z wiersza Jana Brzechwy, który przymierza się do nakręcenia filmu. Bohaterami są postaci z wierszy popularnych polskich poetów: Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Marii Konopnickiej, Henryka Sienkiewicza oraz Ignacego Krasickiego.

Na scenie zobaczymy: Katarzynę Brzozowską, Izabellę Kurażyńską, Elżbietę Pejko, Annę Przygodę, Ewę Scholl, Georgi Angiełowa, Pawła Jaroszewicza, Damiana Kamińskiego, Tomasza Kowola, Jacka Ponińskiego, Macieja Owczarzaka, Krzysztofa Prygla, Adama Wnuczko oraz gościnnie Adriannę Hanslik i Małgorzatę Kowalską.

Więcej informacji na stronie Teatru: www.teatrguliwer.pl.

Komentarze
Udostepnij