Zapowiedzi

Warszawski Teatr MŁYN wraca z nowymi odcinkami słuchowiska dla dzieci z cyklu „SŁONIK W DOMU”

 

SŁONIK I PREZENTY

Już w najbliższą sobotę (6.03) Teatr MŁYN wraca z nowymi odcinkami słuchowiska dla dzieci z cyklu „SŁONIK W DOMU”. Kolejne części publikowane będą w każdą sobotę marca o godz. 9:00 na kanale YouTube teatru, gdzie będzie można posłuchać ich bezpłatnie przez tydzień. Do sióstr Fijewskich w roli narratora dołączył Jarosław Boberek, do tej pory czuwający nad reżyserią Słonika i występujący gościnnie w piosenkach.

 Siódmy odcinek słuchowiska, który będzie miał swoją premierę w pierwszą sobotę marca nosi tytuł „SŁONIK I PREZENTY”, kolejne to:

13.03 – SŁONIK I PLAC ZABAW

20.03 – SŁONIK I OBCINANIE PAZNOKCI

27.03 – SŁONIK CHCE MIEĆ SWOJE ZWIERZĄTKO

 Zuzanna Fijewska-Malesza, autorka historii o Słoniku:

Pierwsze odcinki słuchowisk powstawały blisko rok temu, podczas pierwszego lockdownu, spontanicznie, z potrzeby chwili. Okazało się, że w sytuacjach rodzinnych, jakie przeżywa Słonik, świetnie odnalazły się zarówno dzieci, jak i rodzice. Cieszyliśmy, dostając informacje zwrotne, że Słonik jest słuchany i lubiany, że w ucho wpadają piosenki z tekstami mojej siostry Natalii Fijewskiej-Zdanowskiej i muzyką Filipa Dregera. Teraz Słonik już wychodzi z domu, ale wciąż mierzy się z bardzo aktualnymi dla kilkulatków problemami, a nasze historie nadal pozwalają przyjrzeć się dziecięcym (i rodzicielskim!) emocjom.

 W zrozumieniu emocji i porozmawianiu o nich pomagają komentarze psychoterapeuty z Poradni Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży INTRA, którymi opatrzone zostały kolejne odcinki.

 Każda nowa część Słonika przez tydzień dostępna będzie bezpłatnie na kanale YouTube Teatru MŁYN. Potem będzie można posłuchać jej na platformie MŁYNOTEKA w dziale „Dzieci”, gdzie udostępniane są wszystkie odcinki słuchowisk. Od 6.03 do pobrania będą tam także bezpłatne kolorowanki z bohaterem.

Link do odcinka SŁONIK I PREZENTY na YouTube: https://youtu.be/0ukiic9Sltk

Link do platformy MŁYNOTEKA: https://bit.ly/3kZhg7T

REALIZATORZY:

Scenariusz: Zuzanna Fijewska-Malesza

Teksty piosenek: Natalia Fijewska-Zdanowska

Reżyseria: Jarosław Boberek

Muzyka: Filip Dreger

Występują: Zuzanna Fijewska-Malesza, Agata Kołodziejczyk (Fijewska), Jarosław Boberek

Oprawa graficzna: Mariusz Malesza

Redakcja: Joanna Majdańska

Realizacja nagrania: Anton Borovyj / Studio PRL

Produkcja: Fundacja Artystyczna MŁYN

Projekt współfinansowany przez Biuro Edukacji m.st. Warszawa

Komentarze
Udostepnij