Zapowiedzi

Warszawski Teatr Scena Współczesna w nowej lokalizacji od 6 kwietnia

Założony z pasją i zaangażowaniem w kulturę, Teatr Scena Współczesna otwiera swoje podwoje w nowej lokalizacji w biurowcu Adgar Park West.

Teatr Scena Współczesna jest miejscem, gdzie każdy może znaleźć coś dla siebie. Może być nowym punktem spotkań zarówno dla doświadczonych widzów, jak i tych, którzy dopiero odkrywają magię teatru. To jeden z najbardziej rozpoznawalnych teatrów komediowych w Warszawie. Jest połączeniem teatru, kabaretu, musicalu i stand-upu. W swojej formie przypomina kabaretowy teatr symboli, określany także jako ,,śpiewogra” – przystępny dla każdego widza. Ideą spektakli nie jest jednak tylko rozrywka, lecz także skłonienie widza do refleksji nad współczesnymi problemami, z którymi mierzy się każdy z nas.

O sukcesie Teatru świadczy ilość przedstawień – „Dzieła wszystkie Szekspira” grane są już ponad 25 lat, a w samej Warszawie zostały wystawione ok. 2200 razy. Nieco młodszy spektakl – „Historia świata w skróconej wersji” przekroczył liczbę 1100 wystawień.

W ciągu 25 lat Teatr zmieniał swoje lokalizacje – przez długi czas stacjonował w Starej Prochowni, potem na ulicy Belwederskiej 20/22 oraz Bruna 9. Teraz doczekał się swojej niezależnej sceny przy Alejach Jerozolimskich 181b.

W spektaklach Teatru Scena Współczesna występują: Jarosław Domin, Łukasz Matecki, Maciej Makowski, Bartek Głogowski, Michał Węgrzyński, Michał Barczak, Kamil Wodka, Eliza Robert Majewski, Monika Mariotti, Wojciech Solarz, Sebastian Stankiewicz.

Wśród inaugurujących spektakli znaleźć można produkcje zarówno klasyczne, jak i nowoczesne, które obiecują rozgrzać serca i umysły widzów. Teatr Scena Współczesna wychodzi naprzeciw oczekiwaniom publiczności, oferując bogaty repertuar. Obok przedstawień teatralnych w nowej scenie będzie można zobaczyć również przedstawienia Teatru Tańca Zawirowania pod okiem Elwiry Piorun. Teatr Tańca Zawirowania wyróżnia się jako ośrodek dedykowany sztuce tanecznej. Jego misją jest promowanie różnorodnych form tańca oraz zachęcanie do eksploracji i innowacji w tej dziedzinie.

Dyrektor Artystyczny Włodzimierz Kaczkowski, entuzjasta teatru z wieloletnim doświadczeniem, wyraził swoją radość z okazji otwarcia, mówiąc: „Teatr Scena Współczesna to dla nas więcej niż tylko scena. To przestrzeń, w której nasze marzenia, wyobraźnia i emocje spotykają się z publicznością. Jesteśmy podekscytowani, że możemy dzielić się tą pasją z mieszkańcami Warszawy i zapraszamy ich serdecznie do naszego nowego domu teatralnego. Teatr Scena Współczesna otwiera swoje drzwi, przygotowany na nowe wyzwania, z nadzieją na stworzenie trwałych więzi z lokalną społecznością i przyniesienie niezapomnianych doświadczeń teatralnych dla wszystkich, którzy odwiedzą jego progi.

Spektakl otwierający: 6 kwietnia o godz. 19.00

Komentarze
Udostepnij