Zapowiedzi

Warszawski Teatr Współczesny 14 sierpnia otwiera nowy sezon

Teatr Współczesny 14 sierpnia otwiera nowy sezon i zaprasza na spektakle:

„ A PLANETY SZALEJĄ…” Młodzi w hołdzie Korze. Reżyseria: Anna Sroka – Hryń.

Premiera 20 sierpnia o godz. 20.00 na Scenie w Baraku

21, 22 sierpnia, godz. 20.00

Studenci Akademii Teatralnej przygotowali przedstawienie złożone z utworów zespołu MANAM. Dyplomanci AT przypomną dobrze znane i niezapomniane piosenki w nowych aranżacjach przy akompaniamencie instrumentów w rzadko spotykanym składzie: harfa, kontrabas i pianino.

W najnowszych szatach prosto spod muzycznej igły, utwory brzmią inspirująco i nabierają głębszych znaczeń. Młodzieńczy entuzjazm wykonawców zdobi je dodatkowo. Spektakl jest hołdem dla charyzmatycznej piosenkarki Kory w oprawie wokalnych talentów, wrażliwości i energii studentów naszej Akademii Teatralnej.

Dossier spektaklu: https://wspolczesny.pl/repertuar/biezacy/planety-szaleja 

Scena Główna:

„KUCHNIA CAROLINE” Torbena Bettsa w reżyserii i z oprawą muzyczną

Jarosława Tumidajskiego.

14, 15 i 25, 26 sierpnia, godz. 19.00

We współczesnym konsumenckim świecie rozumie się, że i telewizje gotują na potęgę.

„Kulinarnych” gwiazd przybywa. Bogini małego ekranu – Caroline

(Monika Krzywkowska) w swej wspaniałej kuchni, wśród cudownej rodziny odsłania kulisy bajkowego życia. Idealna rodzina, wspaniały dom, wykwintne potrawy, słowem najsmaczniejsze telewizyjne menu. Rośnie popularność modnego reality show, kochanego przez miliony serialowych fanów. Na ekranie wszyscy jaśnieją w blasku jupiterów. Gdy światła niespodziewanie zgasną i zza kulis wyłoni się prawda, ekranowe ideały chciałyby uciec na koniec świata. Na naszej scenie muszą jednak pozostać …

Dossier spektaklu: https://wspolczesny.pl/repertuar/biezacy/kuchnia-caroline2020

„LEPIEJ JUŻ BYŁO” Cat Delaney w reżyserii Wojciecha Adamczyka.

W głównej roli Marta Lipińska, która w doborowej asyście aktorów Współczesnego zagrała w ubiegłym sezonie Esmeraldę Quipp po raz 200.

20 i 21 sierpnia, godz. 19.15

Esmeralda błyszczała całe lata na scenach w wielkich kreacjach szekspirowskich. Przyszedł czas „zasłużonej emerytury”, samotności i utraty życiowej werwy. Esmeralda, która olśniewała widzów olśni teraz samą siebie… nie podda się i dopiero dziś zagra swe brawurowe role. Choć nie będzie już kołysać się na huśtawce w pięknej scenerii

 „Snu nocy letniej” , rozpocznie własny spektakl i zmierzy się z życiem, nawet w niezbyt bezpiecznych jego rewirach. Niektóre odsłony okażą się rodem z komedii gangsterskich.

Dossier spektaklu:  https://wspolczesny.pl/repertuar/biezacy/lepiej-juz-bylo

„WSTYD” Marka Modzelewskiego w reżyserii Wojciecha Malajkata

Za chwilę zaślubiny. Ceremonia przygotowana perfekcyjne, ślubny kobierzec rozpostarty, „dom weselny” z jadłem, napitkiem i kapelą stoi otworem. Nie zabrakło niczego…prócz pana młodego.

Co dalej? Wstyd! I nie tylko

28 i 29 sierpnia, godz. 19.00

Dossier spektaklu : https://wspolczesny.pl/repertuar/biezacy/wstyd

      Scena w Baraku:

„Zbrodnie serca” Beth Henley w reżyserii Jarosława Tumidajskiego

27, 28 sierpnia, godz. 19.00

Realia amerykańskiego Południa mają w literaturze szczególny klimat.

Historia sióstr z sennego miasteczka w stanie Missisipi jest wtopiona w tę specyficzną atmosferę.  Trzy siostry, trzy charaktery. Tajemnice rodzinne, pojedynki siostrzanych dziwactw i uczuć. Gorzko słodki humor i prawda o ocalającej mocy rodzinnej więzi.

I przesłanie: nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej a szaleństwo świata nie wciągnie w swój wir nikogo, kto zachowa dystans i pogodę ducha.

Dossier spektaklu: https://wspolczesny.pl/repertuar/biezacy/zbrodnie-serca-2018

Fot. Vova Makovskyi

Komentarze
Udostepnij