Zapowiedzi

Warsztaty dla obywateli Ukrainy i osób ukraińskiego pochodzenia we wrocławskim Polskim

Teatr Polski we Wrocławiu zaprasza serdecznie obywateli Ukrainy i osoby ukraińskiego pochodzenia do udziału w warsztatach teatralnych, które odbędą się w weekend 6 – 8 maja w ramach projektu „Including Minority”.

Warsztaty poprowadzi, doświadczony, włoski reżyser Gianluca Iumiento. W atmosferze zaufania i otwartości, będziemy chcieli zrozumieć Wasze historie związane z imigracją i integracją oraz wspólnie odkryjemy kulturę i tradycję Ukrainy.  

Udział w warsztatach jest bezpłatny, nie są też konieczne żadne wcześniejsze doświadczenia teatralne czy artystyczne. W trakcie warsztatów zapewniamy pomoc językową.

Warsztaty odbędą się w piątek wieczorem (6 maja) oraz w sobotę i niedzielę w ciągu dnia (7 i 8 maja) na Scenie na Świebodzkim. Liczba miejsc jest ograniczona!  

Po warsztatach reżyser zaprosi 4 osoby do udziału w dalszej części projektu –  profesjonalnym spektaklu, do którego próby zaczniemy w Teatrze Polskim pod koniec listopada 2022 roku.

Wszystkich uczestników zaprosimy do kolejnych naszych działań w ramach Dnia Różnorodności, który planujemy na maj 2023 roku.

Warsztaty są częścią projektu „Including Minority” realizowanego z Funduszy EOG.  

Zapisy:
Zapisy odbywają się poprzez formularz na stronie www Teatru:
teatrpolski.wroc.pl

Komentarze
Udostepnij