Zapowiedzi

Warsztaty improwizacji teatralnej – impro #5 w Łodzi

Wydarzenie Teatr Improwizacji Ferment, Impro Łódź i Ośrodek Kultury Niezależnej „OKNo”

Łódź, Jaracza 5/Piotrkowska 85

Czas trwania: 2 godz.

Po raz piąty startujemy z cyklem warsztatów z improwizacji teatralnej. Tym razem otwieramy nabór do aż trzech różnych grup. Poniżej znajdziecie informacje o każdej z nich. Możliwe skutki uboczne impro:
– Zwiększona samoświadomość i pewność siebie
– Porzucenie strachu podczas wystąpień publicznych
– Większa swoboda w kontaktach z ludźmi
– Zanikający lęk przed oceną
– Odwaga do bycia prawdziwym sobą
– Wzrost empatii i otwartości na ludzi
– Umiejętność słuchania drugiego człowieka
– Szybkie reagowanie w stresowych sytuacjach
– Nawyk realizowania zamiast tylko planowania

1. Podstawy improwizacji teatralnej – gry impro (wtorki g. 16:30)
Na warsztatach można nauczyć się podstaw techniki improwizacji opartej na krótkich grach impro, przygotować do pierwszego występu scenicznego oraz zapoznać z praktycznym wykorzystaniem improwizacji w życiu codziennym i zawodowym.
Niezależnie więc, czy pragniesz występować przed publicznością, kreatywnie spędzać czas wolny, czy szukasz nowych możliwości rozwoju osobistego – z pewnością na zajęciach odnajdziesz to, czego szukasz.
Zwieńczeniem może być pokaz pracy warsztatowej dla chętnych uczestników.

2. Improv Games – dla osób z doświadczeniem w improwizacji (wtorki g. 19:00)
Zajęcia przeznaczone dla osób, które znają i potrafią stosować w praktyce podstawowe zasady gier improwizowanych wyrośniętych na metodach Violi Spolin. Jeśli dobrze znasz zasadę „tak, i…”, potrafisz poruszać się po scenie, wiesz, co oznacza granie pod partnera a do tego miałeś już okazję zagrać improwizowane scenki – są to warsztaty dla Ciebie.
Jeżeli nie jesteś pewny, czy posiadane doświadczenie jest wystarczające – napisz do nas, pomożemy w tej kwestii.
Na zajęciach pracujemy nad jakością naszej improwizacji i pogłębiamy temat krótkich form impro. Zwieńczeniem może być pokaz pracy warsztatowej. Zaciekawiony? Zapytaj o więcej w wiadomości prywatnej do Teatru Improwizacji Ferment.

3. Długi format impro – longi od podstaw (środy g. 18:30)
Godzinne spektakle improwizowane różnią się od przede wszystkim komediowych gier impro. Mamy okazję dłużej „pobyć” ze swoją postacią, budujemy wielowątkową fabułę, historia rozwija się przez kilkadziesiąt a nie zaledwie kilka minut.
By uczestniczyć w tych zajęciach również nie musisz posiadać wcześniejszego doświadczenia w improwizacji. Będziemy stawiać swoje pierwsze kroki w tzw. longach, pracować nad relacjami w scenach, wiarygodnymi postaciami oraz fabułą, która utrzyma uwagę widza przez godzinę. Będziemy uczyć się tworzyć improwizowane historie, które nie tylko bawią.
Zwieńczeniem może być pokaz pracy warsztatowej dla chętnych uczestników.

Spotkania 2-godzinne raz w tygodniu, wtorki ul. Jaracza 5, środy Piotrkowska 85. potrwają do ok. maja/czerwca. Jednorazowe zajęcia to 20 zł. Minimalny wiek uczestnika 16 lat bez górnej granicy. Możliwość dołączenia tylko na początku (do końca stycznia), później grupy mają charakter zamknięty.


Chcesz wziąć udział? Napisz do nas (Teatr Improwizacji Ferment) z informacją, które zajęcia Cię interesują.
Na wszelkie pytania także chętnie odpowiemy i udzielimy niezbędnych informacji. Czekamy na wiadomości od Was!

Możliwy też kontakt telefoniczny: 535-822-777

Komentarze
Udostepnij