Zapowiedzi

Warsztaty z Mateuszem Pakułą w Świdnickim Ośrodku Kultury

Świdnicki Ośrodek Kultury w ramach projektu  Alchemia teatralna serdecznie zaprasza na dwudniowe warsztaty dramatopisarskie, które  poprowadzi Mateusz Pakuła (dramatopisarz i dramaturg, adaptator, reżyser teatralny i radiowy)

Zajęcia odbędą się zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami  w Świdnickim Ośrodku Kultury, Rynek 43 w terminie:

7 maja – godz. 15.30-18.30

8 maja – godz.10.30-14.30

Udział w warsztatach jest bezpłatny, ilość miejsc ograniczona, zapisy do 5 maja 2021 r. na adres: h.szymanska@sok.com.pl

Mateusz Pakuła – dramatopisarz i dramaturg, adaptator, reżyser teatralny i radiowy. Wielokrotnie nagradzany za swoje sztuki, adaptacje i spektakle. Laureat Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej. Wydał sześć książek z dramatami. Jego najważniejsze realizacje teatralne w ostatnim czasie to Lem vs P. K. Dick i Pluton p-brane w Teatrze Łaźnia Nowa w Krakowie, Chaos pierwszego poziomu w Narodowym Starym Teatrze w Krakowie, W ogień! w Teatrze Słowackiego w Krakowie, w reżyserii Wojtka Klemma i Wieloryb the Globe, w reżyserii Evy Rysovej. Jako dramaturg i autor adaptacji współtworzył m.in. takie spektakle jak: Konformista 2029 w reżyserii Bartosza Szydłowskiego, czy Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną i Paw królowej w reżyserii Pawła Świątka. Na początku przyszłego roku ukaże się jego debiut prozatorski.

Projekt „Alchemia teatralna” dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Komentarze
Udostepnij