Zapowiedzi

Weekend z „Balladami i romansami” w katowickim Teatrze Ateneum

Taka okazja nie zdarza się często! Dwa bilety w cenie jednego na „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza proponuje Śląski Teatr Lalki i Aktora Ateneum w nadchodzącą sobotę i niedzielę.

Tytuł wrócił do repertuaru po blisko rocznej przerwie, ale niestety na krótko, bo do końca sezonu bilety w otwartej sprzedaży można kupić tylko na ten weekend. Są jeszcze miejsca zarówno na 6 kwietnia, godz. 11.30 – na spektakl grany w łączonej obsadzie katowickiego Teatru Ateneum oraz Teatru Pinokio w Łodzi (realizacja jest koprodukcją) oraz na 7 kwietnia, godz. 16.00 – w obsadzie gospodarzy.

Warto przyjrzeć się tajemniczym opowieściom o szaleństwach i zbrodniach popełnianych z miłości, o zdradach i wierności aż po(za) grób, o duchach i upiorach z perspektywy współczesnego pokolenia młodych ludzi, którzy w wyjątkowym, fascynującym świecie pełnym fantazji, ludowych wierzeń i prawd moralnych niejednokrotnie odnajdują własne nastroje i dylematy, a również bliską im estetykę.

Aktorzy – Urszula Gołdowska, Aleksandra Zawalska / Natalia Wieciech, Dawid Kobiela, Michał Skiba i Bartosz Socha / Łukasz Batko – posługując się wielością form i technik, bawią się tekstem, ruchem, piosenką… Inscenizacja wykorzystuje bowiem różne konwencje teatralne, z groteską włącznie, zachowując równocześnie ogromny szacunek dla wspaniałego mickiewiczowskiego wiersza.

Przedstawienie dla młodzieży i dorosłych w reżyserii Gabriela Gietzky’ego, ze scenografią Klaudii Laszczyk, muzyką Michała Zdrzałka i choreografią Szymona Michlewicza-Sowy trzeba zobaczyć koniecznie! Tym bardziej, że oferta dwa bilety w cenie jednego jest naprawdę kusząca!

Renata Chudecka

fot. Paweł Szymkowiak

Komentarze
Udostepnij