Zapowiedzi

WĘGIERSKI TEATR ZWYCIĘZCĄ XIV FESTIWALU GOMBROWICZOWSKIEGO W RADOMIU!

17 października zakończył się XIV Międzynarodowy Festiwal Gombrowiczowski, w Teatrze Powszechnym w Radomiu. Mimo wielu trudności, spowodowanych pandemią, udało się szczęśliwie doprowadzić festiwal do finału. To wyjątkowe wydarzenie można było również śledzić w sieci. W sobotę wieczorem Jury w składzie: Bożena Sawicka, Łukasz Maciejewski, Tomasz Tyczyński, oraz przewodniczący – Jacek Wakar, ogłosiło swój werdykt.

GRAND PRIX – Nagrodę Prezydenta Miasta Radomia w postaci „Kapelusza Gombrowicza”, rzeźby w wykonaniu Marzenny Olszewskiej – Bałki, według pomysłu Małgorzaty Potockiej, dla najlepszego spektaklu Festiwalu, uhonorowano sztukę  „YVONNE” w reżyserii Zoltána Balázsa, wystawioną przez Maladype Theatre z Budapeszcie.

Nagrodę ZAiKS za nową jakość sceniczną dzieł Witolda Gombrowicza, w wysokości 5.000 zł, przyznano Teatrowi Jaracza z Olsztyna, za przedstawienie „Opętani” w reż. Igora Gorzkowskiego. Nagrodę zespołową w wysokości 5.000 zł dla aktorów, otrzymał Maladype Theatre z Budapesztu za spektakl „Yvonne”.

Pięć równorzędnych nagród w wysokości 3.000 zł, trafiło do: Igora Gorzkowskiego za reżyserię spektaklu „Opętani” z Teatru Jaracza z Olsztyna, Urszuli Grabowskiej za rolę w spektaklu „Dialogi Polskie” z Teatru Bagatela z Krakowa, Zygmunta Koniecznego za muzykę do spektaklu „Dialogi Polskie” Teatru Bagatela z Krakowa, Michała Lisa za muzykę do spektaklu „Ślub” Teatru Zagłębia w Sosnowcu oraz do Łukasza Błażejewskiego za scenografię i kostiumy do spektaklu „Ślub” również wystawianego przez Teatr Zagłębia w Sosnowcu.

Dwa równorzędne wyróżnienia aktorskie po 1.000 zł każde przyznano: Oli Bogulewskiej za rolę Heni oraz Michałowi Węgrzyńskiemu za rolę Hipolita i Siemiana w spektaklu „Pornografia”, Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu.

W tym roku została także przyznana Nagroda Publiczności, którą otrzymał spektakl „Yvonne” z Maladype Theatre z Budapesztu, w reż. Zoltána Balázsa.

Komentarze
Udostepnij