Zapowiedzi

„Wesoły wdowiec” – majowa premiera w Teatrze TeTaTeT w Kielcach

W kieleckim teatrze komedii TeTaTeT trwają próby do majowej premiery, którą będzie komedia „Wesoły wdowiec” Simona Mossa w tłumaczeniu Bogusławy Plisz–Góral.

Reżyserii sztuki podjęli się Mirosław Bieliński i Jarosław Rabenda (Teatr Powszechny w Radomiu), którzy na zmianę wcielą się w jedną z głównych ról. W dublurze zagrają również Teresa Bielińska i Ewa Pająk. Obok nich wystąpią: Ewelina Gnysińska („Barwy szczęścia”), Justyna Sieniawska („Na sygnale”), Magda Szczepanek („Pierwsza miłość”) i Łukasz Oleś („Pomóż mi”). Scenografia została zaprojektowana przez Iwonę Jamkę.

Bohaterem sztuki jest Thomas Maddison, świeżo upieczony i szczęśliwy wdowiec, który  przyjeżdża do Londynu, aby po latach na angielskiej prowincji zakosztować wielkomiejskiego życia, zwłaszcza tego nocnego. Nie podoba się to jego synowi Richardowi i synowej Harriet, którym spadł na głowę. Już pierwszego dnia okazuje się, że zmarła żona nie zapisała synowi ani pensa, cały swój wielki majątek pozostawiwszy mężowi. Wprawdzie testament nie został jeszcze odczytany, ale nasz bohater jest pewien swojego rychłego spadku, więc bez skrupułów prosi gospodarzy o pożyczkę, gdyż umówił się z młodą kobietą na kolację. Nocne manewry starszego pana dają początek serii farsowych zdarzeń, a efekt pięciu dni pobytu Thomasa u dzieci jest nadzwyczaj płodny (wg opisu Agencji Dramatu i Teatru).

Oficjalna premiera spektaklu odbędzie się 13 maja 2024 roku o godzinie 18, ale przedpremierowo „Wesołego wdowca” będzie można zobaczyć na Małej Scenie Kieleckiego Centrum Kultury 10, 11 maja (o godz. 19) i 12 maja (godz. 16).

/KK/

Fot. (z próby): W. Szymczak – Druva Photography

Komentarze
Udostepnij