Zapowiedzi

Wieczór sylwestrowy w warszawskim Teatrze Polskim

Teatr Polski w Warszawie zaprasza na wieczór sylwestrowy ze spektaklem „Wiśniowy sad” Antoniego Czechowa w reż. Krystyny Jandy. 19 grudnia odbędzie się również świąteczne spotkanie rodzinne.

Zapraszamy na spotkanie z bodaj najpiękniejszym dramatem-komedią Czechowa – ostatnim jego dziełem, uznanym za arcydzieło i jego duchowy testament. „Wiśniowy sad” to historia o końcu i początku, o przemijaniu i utracie, tęsknocie i nieuchronnej zmianie. Ciepły, ironiczny ton i miłość Czechowa do postaci sprawia, że tak trudno się z nimi rozstać. Pobądźcie w tym świecie, warto. To przynosi wzruszenie i ulgę.

(Krystyna Janda)

Krystyna Janda stworzyła na scenie Teatru Polskiego spójny spektakl, który wciąga od pierwszej minuty. Przedstawienie oddaje ducha czasów, w którym rozgrywa się akcja spektaklu, a jednocześnie inscenizacja jest współczesna.

Zachwyca wspaniała scenografia Macieja Preyera – piękne żyrandole, ściana pełna obrazów, przeszklone, pełne detalów wnętrza, które pozwalają reżyserowi budować kilka planów akcji. Czechowoską atmosferę doskonale buduje światłami Katarzyna Łuszczyk.

Świetne są kostiumy Doroty Kołodyńskiej, utrzymane w kolorach bieli, czerni i szarości, będące w swoich krojach połączeniem historycznej i współczesnej mody.

(…) Koniecznie wybierzcie się do teatru na Karasia, żeby zobaczyć spektakl, który dostarcza wielu artystycznych wrażeń. Bawi, wzrusza i daje do myślenia.

(Maciej Łukomski, strefalifestyle.pl)

fot. Krzysztof Bieliński

W OBSADZIE:

Marta Alaborska, Grażyna Barszczewska, Dorota Bzdyla, Anna Cieślak, Dorota Landowska, Hanna Skarga, Katarzyna Skarżanka, Joanna Trzepiecińska, Tomasz Błasiak, Jakub Kordas, Paweł Krucz, Krzysztof Kumor, Szymon Kuśmider, Dominik Łoś, Krystian Modzelewski, Antoni Ostrouch, Maksymilian Rogacki, Jerzy Schejbal.

Zapraszamy na „Wiśniowy sad” Antoniego Czechowa w reżyserii Krystyny Jandy, z muzyką na żywo. Spektakl zagramy w Wieczór Sylwestrowy 31 grudnia o godz. 19.00, a także 1, 2 i 4 stycznia.

Każdy z widzów spektaklu sylwestrowego otrzyma drobny upominek od Teatru oraz specjalny kupon zniżkowy na wybrane przedstawienia w naszym Teatrze.

Gwiazda w Polskim. Świąteczne spotkanie rodzinne

Pewnej wigilii Biedny Sprzedawca Choinek zdaje sobie sprawę z tego jak bardzo jest samotny. Kolejne święta spędzi sam, ponownie nie będzie miał z kim dzielić radości z pachnących potraw, prezentów i śpiewania kolęd. W dodatku choinkowy interes w tym roku wyjątkowo mu nie idzie.

A może… zdarzy się cud?

OBSADA:

Biedny Sprzedawca Choinek – Dominik Łoś

Królowa śniegu – Joanna Trzepiecińska

Gerda – Dorota Bzdyla

Kaj – Paweł Krucz

Czarodziejka – Grażyna Barszczewska

Renifer – Adam Biedrzycki

Guliwer – Maksymilian Rogacki

Cesarz Liliputu – Krystian Modzelewski

Cesarzowa Liliputu – Marta Dąbrowska

Marynarz – Antoni Ostrouch

Ferdynand Wspaniały – Przemysław Wyszyński

Doktor Diwro – Tomasz Błasiak

Marianna – Anna Cieślak

Pinokio – Jakub Kordas

Stary Lemuel Guliwer – Jerzy Schejbal

Święty Mikołaj – Marcin Jędrzejewski

Zapraszamy w niedzielę, 19 grudnia o godz. 12.00!

Przed świątecznym spotkaniem będzie można kupić PŁYTĘ CD Teatr Polski Dzieciom z wierszami polskich poetów, które czytają aktorzy Teatru Polskiego (płyta dostępna będzie tego dnia w specjalnej cenie 15 zł).

Komentarze
Udostepnij