Zapowiedzi

Wielka kumulacja w warszawskim Teatrze Kamienica

Komediodramat o roli pieniądza we współczesnym świecie otworzy sezon teatralny 2021/2022

Wydaje się, że każdy marzy o wygranej w loterii i śni o tym, aby z dnia na dzień zostać milionerem. Pieniądze pozwoliłyby na zmianę dotychczasowego życia i rozwiązały wszelkie problemy. Co stałoby się, gdyby ten sen nagle się spełnił? Wygrana może przecież okazać się niczym w porównaniu do skali kłopotów, nerwów i emocji, które pojawią się wraz z nią.  Premiera spektaklu „Kumulacja, czyli pieniądze to nie wszystko” w reżyserii Tomasza Sapryka odbędzie się 17 września w Teatrze Kamienica.

Sztuka otwierająca sezon w teatrze Emiliana Kamińskiego to polska prapremiera francuskiej sztuki „Non a l’argent!” Flavi Coste. Ważne dylematy ubrane w przekomiczne sytuacje, zaskakujące rozwiązania z pozoru prozaicznych problemów, dialogi pełne inteligentnego, uszczypliwego poczucia humoru, cięte riposty i obraz najbardziej pierwotnych instynktów ludzkiej natury. Na scenie zobaczyć będzie można wyjątkowy zespół aktorski: Michał Meyer jako „szczęśliwy” zwycięzca, Maria Dębska w roli jego zirytowanej życiem żony, Marcin Bosak jako wspólnik i niezastąpiony przyjaciel domu, oraz Izabela Dąbrowska w roli mamusi, której „ciągle coś się od życia należy”.

Jak przystało na warszawską „Kamienicę” to sztuka z przesłaniem. Postawione w niej pytania będą mają nie tylko bawić, ale też zastanawiać i jednocześnie prowokować do przemyśleń. Kiedy bowiem w grę wchodzą naprawdę duże pieniądze, w każdym człowieku budzą się prawdziwe pragnienia i nawet mocno uśpione demony, a rodzinno-przyjacielskie więzi poddane są najcięższej z prób.

Autor: Flavia Coste

Reżyseria: Tomasz Sapryk

Tłumaczenie i scenografia: Witek Stefaniak

Kostiumy: Aneta Suskiewicz

Kierownik produkcji: Andżelika Piechowiak

Asystentka reż.: Marta Gierzyńska

Charakteryzacja: Izabela Janhz- Zuba

Kooprodukcja: Agencja Produkcyjna PALMA

Komentarze
Udostepnij