Zapowiedzi

Wielka Sztuka na Wielkim Ekranie w Multikinie

Chcesz zobaczyć najgłośniejsze spektakle teatralne i baletowe? Wybrać się na wystawy największych malarzy? Nie musisz planować kosztownych podróży do zagranicznych muzeów, galerii i teatrów. Już w maju możesz zobaczyć spektakle, które elektryzują publiczność na całym świecie, a także arcydzieła mistrzów pędzla na wielkim ekranie Multikina! Najwyższa jakość audiowizualna prezentowanych materiałów, możliwość zapoznania się z każdym detalem obrazu lub układu choreograficznego oraz (w przypadku wystaw) cenny komentarz ekspertów – to tylko niektóre z zalet, jakie niesie ze sobą taka forma kontaktu ze sztuką.

Zobacz spektakle teatralne i baletowe na wielkim ekranie:

19 maja 2024, g. 15:00 (niedziela) – „Giselle” z Olgą Smirnową z Opery Narodowej w Amsterdamie (balet)

Młoda wiejska dziewczyna, Giselle, zakochuje się w Albercie, szlachcicu, który ukrywa przed nią swą prawdziwą tożsamość oraz fakt, że jest już zaręczony. Gdy Giselle odkrywa prawdę, popada w obłęd i umiera. Kobieta, wbrew swej woli, staje się jedną z willid, mściwych duchów, które skazują Alberta na taniec aż do śmierci z wyczerpania…

22 maja 2024, g. 19:00 (środa) – NT Live: „Hamlet” z Benedictem Cumberbatchem

Spektakl był transmitowany z Barbican Theatre do kin w całej Europie i poza nią 15 października 2015 roku i bił wszelkie rekordy popularności wśród tego typu transmisji. Szekspirowska tragedia stała się najszybciej sprzedającym się wydarzeniem w historii teatru w Londynie. Wszystkie bilety na przewidywane przedstawienia rozeszły się zanim przystąpiono do prób czytanych w teatrze.

26 maja 2024 (niedziela), g. 15:00 – „Córka źle strzeżona” z Opéra national de Paris (balet)

Spektakl na żywo zarejestrowany w marcu. Słynna inscenizacja Fredericka Ashtona. Balet komiczny będzie świetną propozycją na wyjście z okazji Dnia Matki.

29 maja 2024, g. 19:00 (środa) – NT Live: „Kim jesteś, Hamlecie?” z Markiem Gatissem oraz Johnnym Flynnem w reżyserii Sama Mendesa

Rok 1964. Richard Burton, świeżo po ślubie z Elizabeth Taylor, ma zagrać główną rolę w eksperymentalnej nowej inscenizacji Hamleta na Broadwayu w reżyserii Johna Gielguda. W trakcie prób do spektaklu dochodzi do zderzenia dwóch wizji teatru, a dalsza współpraca między aktorem i reżyserem staje pod znakiem zapytania….

Zobacz wystawy malarskie na wielkim ekranie:

20 maja 2024, g. 18:00 Hopper. Amerykańska love story

Dzieła Edwarda Hoppera to chyba najbardziej rozpoznawalna i wpływowa sztuka w USA. Jego jednym z najpopularniejszych obrazów olejnych są „Nocne marki” z 1942 roku. Hopper czerpał z wielkiego Degasa, z niego zaś Mark Rothko, Banksy, Alfred Hitchcock (dom na wzgórzu w „Psychozie”) czy David Lynch, a nawet twórcy serialu Simpsonowie – wszyscy oni inspirowali się wyjątkowym sposobem, w jaki Hopper uwieczniał amerykańskie życie.

*** Więcej informacji ***

https://www.multikino.pl/wydarzenia

Informacje o spółce Multikino:

Multikino, należące do Grupy Vue International – lidera na europejskim rynku kinowym, to pierwszy operator, który w 1998 roku uruchomił w Polsce multipleks. Od tego czasu wyznacza najwyższe standardy w budowie i prowadzeniu kin w Europie i na świecie. Obecnie pod szyldem Multikino działają 44 kina w 37 miastach Polski.

Flagowe kino sieci zlokalizowane jest w centrum handlowym Złote Tarasy w Warszawie. Obiekt składa się z 8 sal, w tym Sali Premierowej na 788 osób. W marcu 2022r.  uruchomione zostało wyjątkowe kino w Galerii Gemini Park w Tychach. Obiekt składa się z 7 sal wyposażonych w projektory laserowe oraz skórzane, elektrycznie rozkładane fotele, dzięki którym widz ogląda filmy w pozycji półleżącej. W rozkładane fotele tego typu w pełni wyposażone są także warszawskie Multikino w Galerii Młociny, Multikino Koszalin oraz poznańskie Multikino Stary Browar.

Multikino to zdecydowanie więcej niż kino. Oferuje zarówno największe i najbardziej oczekiwane premiery filmowe, jak i koncerty światowych gwiazd, nocne maratony filmowe, transmisje najważniejszych wydarzeń sportowych, transmisje oper, baletu oraz retransmisje spektakli z brytyjskiego National Theatre.

Multikino za swoją działalność wielokrotnie było dostrzegane podczas prestiżowych konkursów. Jest zdobywcą nagród Superbrands oraz Superbrands Created in Poland. Od wielu lat zajmuje pozycję lidera w obszarze „Event Cinema” zarówno na rynku polskim, jak i europejskim (laureat europejskiej nagrody ECA Awards w 2014 roku).

Komentarze
Udostepnij