Zapowiedzi

Wielka wyprzedaż kostiumów i inne teatralne atrakcje na Pyrkonie w Poznaniu

Już jutro rusza Festiwal Fantastyki Pyrkon, podczas którego na uczestników czeka wiele atrakcji przygotowanych przez Teatr Muzyczny w Poznaniu.

Od piątku do niedzieli zapraszamy do Strefy Teatru w hali 8A w (Strefa Cosplayowa), gdzie organizujemy wielką wyprzedaż kostiumów teatralnych z takich spektakli jak „Kopciuszek”, „Księżniczka Czardasza”, „Phantom”, „My Fair Lady”, „Ania z Zielonego Wzgórza” czy „Orfeusz w piekle”.

Ponadto w Strefie Teatru stanęły elementy scenografii z naszych spektakli, m.in. z „Rodziny Addamsów”, „Evity” i „Footloose”, przy których można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Na miłośników repertuaru Teatru Muzycznego w Poznaniu czekać będzie także sklepik z płytami i gadżetami ze spektakli.

Jedną z większych atrakcji tegorocznej edycji Pyrkonu będzie koncert z piosenkami ze spektaklu „Kombinat” z udziałem artystów Teatru Muzycznego w Poznaniu, który odbędzie się w piątek 16 czerwca o godz.  17:30. Podczas koncertu będzie usłyszeć można ponadczasowe utwory Republiki i Grzegorza Ciechowskiego takie jak „Telefony”, „Mamona”, „Tak, tak to ja” czy „Będzie plan”. Na scenie pojawią się między innymi Marta Burdynowicz, Marcin Januszkiewicz, Anna Lasota i Joanna Rybka-Sołtysiak.

Ponadto w trakcie festiwalu artyści Teatru Muzycznego poprowadzą warsztaty wokalne i choreograficzne. Marta Burdynowicz, aktorka i zwyciężczyni 12 edycji The Voice Of Poland, opowie o tajnikach dubbingu. Dla zainteresowanych  technologiami wykorzystywanymi w grach komputerowych przygotowany został panel dyskusyjny o przechwytywaniu ruchów za pomocą techniki motion capture. O swoich doświadczeniach opowiedzą Marta Wiejak i Michał Kocurek, którzy użyczyli swoich ruchów postaciom w grze Wiedźmin.

W sobotę od 13.00 i w niedzielę od 14.00 na stoisku Teatru Muzycznego odbędzie się także pokaz charakteryzacji do „Rodziny Addamsów”. Trójka uczestników zamieni się na oczach widzów w Wednesday, Festera i jednego z przodków. Osoby do charakteryzacji zostaną wybrane w konkursie, który zostanie przeprowadzony w piątek. Zwycięzców wyłonimy spośród osób, które zrobią sobie zdjęcie w Strefie Teatru, wstawią na stories na Instagramie i oznaczą @teatrmuzycznywpoznaniu i dodadzą hasztag #konkurs.

Szczegóły dotyczące programu Pyrkonu znaleźć można na stronie www.pyrkon.pl. Dołączam opis poszczególnych punktów programu z udziałem naszego Teatru.

KONCERT PIOSENEK Z „KOMBINATU” – Teatr Muzyczny w Poznaniu

KIEDY: Piątek, 17.30-18.30

GDZIE: Sala Ziemi

PANEL DYSKUSYJNY – Tajniki dubbingu – Teatr Muzyczny w Poznaniu – Marta Burdynowicz

Poznajcie świat dubbingu razem z Martą Burdynowicz – aktorką głosową, który ma na swoim koncie między innymi takie role jak Malvolia w wersji „Kopciuszka” z Amazon Prime Video, Sunny Starscout w „My Little Pony” czy Nanami Tsubomi w „Kakegurui”. Marta opowie Wam o pracy z głosem, zaprezentuje swoje role i wraz z aktorami Teatru Muzycznego w Poznaniu – Katarzyną Tapek i Maciejem Zaruskim – zaśpiewa kilka najpopularniejszych piosenek z dubbingowanych filmów. Będzie także miejsce na Wasze pytania. To panel dla wszystkich – od 3 do 103 lat.

KIEDY: Sobota, 10:00 – 11:00

GDZIE: Strefa Cosplay, hala 8A, Scena Cosplayowa

WARSZTATY CHOEREOGRAFICZNE – Teatr Muzyczny w Poznaniu – prowadzenie Mateusz Adamczyk, Paula Gerlich

Podczas warsztatów zapoznamy Was z podstawami choreografii, które pozwolą Wam eksplorować możliwości własnego ciała i pobudzą Waszą kreatywność. Poznacie techniki, które pomagają wcielać się w różne postacie i dowiecie się, jak dopasować do roli odpowiedni ruch. Pokażemy Wam również jak improwizować solo i w grupie. Warsztaty poprowadzą tancerze Teatru Muzycznego w Poznaniu.

KIEDY: Sobota, 21:00 – 22:00

GDZIE: Strefa Cosplay, hala 8A, Scena Cosplayowa

WARSZTATY WOKALNE – Teatr Muzyczny w Poznaniu – prowadzenie Paweł Orłowski

Głośny głos to nie to samo co dźwięczny głos! Podczas warsztatów wokalnych, prowadzonych przez korepetytora zespołu artystycznego Teatru Muzycznego w Poznaniu, dowiecie się, jak śpiewać, by być nie tylko słyszalnym, ale i chętnie słuchanym. Poznacie podstawową wiedzę na temat techniki wokalnej. Wspólnie będziemy też trenować głosy przy popularnych piosenkach z anime.

KIEDY: Niedziela, 12:00 – 13:00

GDZIE: Strefa Cosplay, hala 8A, Warsztaty Cosplayowe

PANEL DYSKUSYJNY – MOVEMENT Z WIEDŹMINA – Teatr Muzyczny w Poznaniu – Marta Wiejak, Michał Kocurek

Postaci z animacji poruszają się płynnie i naturalnie, ponieważ odwzorowują ruchy aktorów, przechwytywane za pomocą techniki motion capture. Jednak jak to działa w praktyce? Tego dowiecie się od Marty Wiejak i Michała Kocurka, którzy użyczyli swoich ruchów postaciom w grze Wiedźmin. Marta i Michał opowiedzą Wam o mocapie, swojej pracy przy Wiedźminie i o tym, ile szczegółów jest w stanie wychwycić profesjonalna rejestracja. Podczas punktu programu jest też przewidziany czas na pytania od uczestników.

KIEDY: Niedziela, 15:00 – 16:00

GDZIE: Strefa Cosplay, hala 8A, Scena Cosplayowa

POKAZ CHARAKTERYZACJI TEATRALNEJ – Teatr Muzyczny w Poznaniu – Barbara Andrys

Chcecie zmienić się Wednesday, wujka Festera lub jednego z przodków rodziny Addamsów? Podczas tegorocznego Pyrkonu będzie to możliwe. Na stoisku Teatru Muzycznego w Poznaniu odbędzie się pokaz charakteryzacji do spektaklu. Charakteryzatorka opowie o kosmetykach i akcesoriach używanych podczas zmiany aktora w postać oraz podzieli się ciekawostkami ze swojej pracy. Jednocześnie zaś zmieni trójkę uczestników w członków upiornej rodzinki. Osoby do charakteryzacji zostaną wybrane w konkursie, którego szczegóły znajdziecie na profilu Teatru Muzycznego w Poznaniu na Instagramie.

KIEDY: Sobota, 13:00 – 14:00; Niedziela, 14:00 – 15:00
GDZIE: Strefa Cosplay, hala 8A, Scena Cosplayowa

Strefa Teatru (stoisko) – Strefa Cosplayowa, Hala 8A

Godziny otwarcia:

Piątek 12:00 – 22:00

Sobota 10:00 – 22:00

Niedziela 10:00 – 18:00

Na stoisku: Wyprzedaż kostiumów teatralnych – kilkaset kostiumów z archiwalnych spektakli Teatru Muzycznego w Poznaniu, min. z takich tytułów jak „Phantom”, „Księżniczka czardasza”, „Królewna Śnieżka”, „Kopciuszek”, „Cerwicz”, „Człowiek z La Manchy”, „My Fair Lady”, „Orfeusz w piekle”.

Możliwość kupowania całych kostiumów, ale i dodatków/elementów kostiumów.

Kącik z gadżetami – możliwość zakupienia gadżetów (płyt, koszulek, programów, toreb, kubków itp.)

Strefa do zdjęć – scenografie ze spektakli

Komentarze
Udostepnij