Zapowiedzi

Wielki sukces gdańskiej „Pięknej Zośki” na gali z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru

Na Dużej Scenie Teatru Wybrzeże w Gdańsku, w poniedziałek, 25 marca, odbyła się doroczna uroczystość z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru. Nagrody wręczyli marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk i prezydent Gdańska, Aleksandra Dulkiewicz.

Za muzyczną oprawę uroczystej gali, którą prowadzili Katarzyna Borkowska i Marek Sadowski, odpowiadali studenci Państwowego Policealnego Studium Wokalno-Aktorskiego z Gdyni.

Piotr Biedroń wcielający się w spektaklu w postać Palucha w spektaklu Piękna Zośka został dwukrotnie wyróżniony. Otrzymał Nagrodę Nagrodę Teatralną Miasta Gdańska, jak i Nagrodę Teatralną Marszałka Województwa Pomorskiego, „za niezwykle dojrzałą i wiarygodną, świetnie zbudowaną, budzącą trwogę, ale i współczucie kreację Macieja Palucha”.

Do grona laureatów Nagrody Teatralnej Marszałka Województwa Pomorskiego im. prof. Jana Ciechowicza dołączyła Karolina Kowalska, która otrzymała nagrodę „za świetny warsztat aktorski, intuicję sceniczną, wielopoziomową, niezwykle emocjonalną i przejmującą tytułową rolę Pięknej Zośki w spektaklu Marcina Wierzchowskiego w Teatrze Wybrzeże”.

Marcin Wierzchowski, „za zbudowany z rozwagą, ale odważnie, mocny i ponadczasowy w przekazie spektakl Piękna Zośka wyreżyserowany w Teatrze Wybrzeże” został wyróżniony Nagrodą Teatralną Marszałka Województwa Pomorskiego.

Piękna Zośka otrzymała  Honorową Nagrodę Teatralną Marszałka Województwa Pomorskiego za Spektakl Roku. Nagrodą było dzieło Anny Wypych.

Nagrodą Specjalną Miasta Gdańska otrzymał Teatr Wybrzeże za spektakl Piękna Zośka w reżyserii Marcina Wierzchowskiego. Nagrodę stanowił obraz Agaty Nowosielskiej.

Podczas uroczystości wręczono także medale Zasłużony Kulturze GLORIA ARTIS. Odznaczenie za szczególne zasługi w dziedzinie twórczości artystycznej, działalności kulturalnej oraz ochronie kultury i dziedzictwa narodowego odebrały Marzena Nieczuja- Urbańska (srebrny medal) oraz Dorota Kolak (złoty medal).

Na zakończenie uroczystości zespół Teatru Wybrzeże wręczył list poparcia i podziękował dyrektorowi Adamowi Orzechowskiemu za współpracę.

fot. Natalia Kabanow

Komentarze
Udostepnij