Zapowiedzi

Wkrótce premiera muzycznego monodramu o dojrzewaniu w bydgoskim Teatrze Kameralnym

26 listopada odbędzie się kolejna premiera Teatru Kameralnego w Bydgoszczy. Spektakl „Te sprawy” reżyseruje Tomasz Kaczorowski. Występuje: Sara Lech.

Świat dorosłych osacza i paraliżuje. Jak może sobie z nim poradzić zwyczajna nastolatka? Jak znaleźć słowa, które wyrażą wszystkie przeżywane emocje? Jak wyzwolić się spod presji cudzych oczekiwań tak, by móc sprostać własnym? Relację z tych zmagań przynoszą „Te sprawy” – muzyczny monodram o dojrzewaniu i poszukiwaniu siebie w ciągle zmieniającej się, trudnej do oswojenia rzeczywistości.

Przedstawienie rozgrywa się w minimalistycznej przestrzeni, która zapełnia się myślami i wspomnieniami głównej bohaterki. Poznajemy jej realia – codzienne wyzwania, trudne relacje, proces niełatwych, lecz nieuchronnych zmian.

Bohaterka uczy się siebie, poznaje własne pragnienia oraz ograniczenia, a widz – zwłaszcza ten młody – ma szansę poczuć, że ze swoimi rozterkami nie jest sam. Poszukiwanie indywidualnego głosu włącza się w chór innych głosów. Różne drogi, ale wspólny cel – akceptacja siebie, budowanie autentycznych relacji, dążenie do porozumienia mimo różnic.

Spektakl skierowany jest do młodzieży i dorosłych, rekomendowany od 14. roku życia. Może być ważnym pretekstem do dialogu międzypokoleniowego. Zapraszamy zarówno widzów indywidualnych, jak i grupy zorganizowane, w tym szkolne – młodzież wraz z opiekunami/nauczycielami.

Na motywach i fragmentach „Pestek” Anny Ciarkowskiej oraz piosenek Noli

Realizatorzy:

Scenariusz i adaptacja: Sara Lech, Tomasz Kaczorowski
Reżyseria i koncepcja scenograficzna: Tomasz Kaczorowski
Kostiumy: Justyna Banasiak
Teksty piosenek: Noli
Muzyka: Gabriela Cybuch, Adam Komorowski
Inspicjent: Emilia Malczyk

Występuje: Sara Lech

Premiera: 26 listopada 2021 roku, Teatr Kameralny w Bydgoszczy

Teatr zastrzega sobie prawo do zmiany w repertuarze. Bieżący repertuar dostępny jest na stronie Teatru: www.teatrkameralny.com

fot. proj. Joanna Rusinek

Komentarze
Udostepnij