Zapowiedzi

Wkrótce premiera „Trąbki do słuchania” w warszawskim Teatrze Lalka

W Teatrze Lalka trwają przygotowania do premiery spektaklu „Trąbka do słuchania” wg głośnej powieści Leonory Carrington, brytyjskiej pisarki, malarki, kultowej przedstawicielki surrealizmu i ruchów feministycznych na świecie.

Adaptacja słynnej powieści Leonory Carrington. Ekscentryczna Marion wyrusza w podróż ze swojego domu, aż na koniec świata. Tytułowa trąbka do słuchania pozwoli tej niezwykłej starszej pani usłyszeć głosy z „tego” i „nie tego” świata, rozwikłać zagadki kosmicznego porządku i uporać się z tym co wydaje się najtrudniejsze na świecie.

Ta poruszająca surrealna opowieść dotyka tego co naprawdę ważne: samotności, wyobraźni i wolności, granic życia. Leonora Carrington może okazać się wielką „egzorcystką” dzisiejszej rzeczywistości. Przedstawienie oparte o świat jej wyobraźni to dynamiczna i pełna odważnej formy struktura. Nadrealistyczna przestrzeń wolności daje szansę na wyrwanie się ze świata lęku i niepokoju, którego w naszych czasach doświadczamy.

Premiera: 18 maja 2024

Adaptacja: Mateusz Bednarkiewicz, Agnieszka Zawadowska

Reżyseria: Mateusz Bednarkiewicz

Scenografia: Agnieszka Zawadowska

Muzyka: Wojciech Frycz

Choreografia: Liwia Bargieł-Kiełbowicz

Asystentka reżysera: Mirosława Płońska-Bartsch 

W obsadzie: Maria Ciunelis (gościnnie), Beata Duda-Perzyna, Bartosz Krawczyk, Agnieszka Mazurek, Tomasz Mazurek, Mirosława Płońska-Bartsch 

Dla widzów: młodzież 16+ i dorośli

Komentarze
Udostepnij