Zapowiedzi

Wkrótce w Warszawie premiera spektaklu grupy TERAZ POLIŻ

1 września w Potem-o-tem odbędzie się premiera spektaklu „Seks, praca i marzenia” w reż. Agnieszki Jakimiak w wykonaniu grupy TERAZ POLIŻ.

W nowym projekcie oddajemy głos osobom pracującym seksualnie i pytamy je o ich fantazje seksualne. Ta rozmowa ma dla nas emancypacyjny potencjał: to rozmowa o rozumieniu cudzych granic, o wzajemnym szacunku i gotowości na stworzenie dla kogoś innego przestrzeni zaufania i bezpieczeństwa. To także rozmowa o ciele i o ciele w pracy – pytamy, czemu niektóre sceniczne zawody (jak aktorstwo) są idealizowane, a inne (jak striptiz, taniec na rurze, taniec erotyczny) stygmatyzowane, czemu występowanie na teatralnej scenie bywa zadaniem podwyższonego ryzyka, a praca seksualna czasem okazuje się lepiej uregulowana i bardziej transparentna niż teatr.

Scenariusz spektaklu powstał na podstawie ankiet rozesłanych wśród osób pracujących seksualnie i rozmów z przedstawicielkami branży. Na scenie występują zarówno aktorki i performerki, jak osoby z doświadczeniem pracy seksualnej.

TWÓRCZYNIE/TWÓRCY

Reżyseria i scenariusz (na podstawie ankiet i rozmów z osobami z doświadczeniem pracy seksualnej): Agnieszka Jakimiak

Występują: Dominika Biernat, Dorota Glac, Alesia Maisei, Szymon Tur

Przestrzeń, światło i video: Mateusz Atman

Muzyka: Rafał Ryterski

Kostiumy: Nina Sakowska

Matronat: Fundacja Feminoteka

Spektakle premierowe odbędą się 1, 2, 3 września br. o godzinie 19.00 w teatrze Potem-o-tem na warszawskim Muranowie (ul. Nowolipki 2a/2).

BILETY: https://kicket.com/embedded/repertuar/1069/spektakl/20165

***

http://www.terazpoliz.com.pl/
https://www.instagram.com/terazpoliz/
https://www.facebook.com/

Komentarze
Udostepnij