Zapowiedzi

Wojciech Dolatowski laureatem Nagrody im. Leona Schillera za rok 2023

Zarząd Związku Artystów Scen Polskich (ZASP) przyznał Nagrodę im. Leona Schillera młodemu artyście sceny. Laureatem Nagrody za rok 2023 została Wojciech Dolatowski.

“(…) Pozycja pana Dolatowskiego (zarówno jako aktora jak i współtwórcy przedstawień) rośnie w świecie teatralnym z dnia na dzień i – jestem przekonany – że polski teatr będzie z niego dumny (…)”

Fragment rekomendacji prof. dr hab. Józefa Opalskiego

“(…) Uważamy, że pan Wojciech Dolatowski jest niezwykle wszechstronnym artystą uprawiającym jednocześnie kilka bardzo wymagających dziedzin artystycznych – aktorstwo, taniec, choreografia, wokalistyka (…) W polskiej przestrzeni artystycznej jest niewielu tak wszechstronnych twórców, dlatego uważamy, że jego działalność – choć jest bardzo młodym człowiekiem – powinna zostać doceniona (…)”

Fragment rekomendacji Zarządu Oddziału ZASP w Warszawie

Nagroda im. L. Schillera przyznawana jest młodym twórcom za wyróżniającą się jakość pracy artystycznej od 1956 roku. Wśród laureatów tej nagrody znajdują się, m.in.: Kazimierz Dejmek, Jerzy Jarocki, Konrad Swinarski, Krystian Lupa, Agnieszka Glińska, Zbigniew Raszewski, Wojciech Pszoniak, Krzysztof Kolberger, Jerzy Radziwiłowicz, Joanna Szczepkowska, Krystyna Janda, Krzysztof Globisz, Edyta Jungowska, Mirosław Baka, Agnieszka Skrzypczak i Radosław Stępień.

Wojciech Dolatowski – student Wydziału Aktorskiego na specjalizacji aktorstwo dramatyczne na Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie, absolwent Wydziału Sztuk Scenicznych na spec. choreografia i techniki tańca na Akademii Muzycznej w Łodzi, absolwent Wydziału Wokalno-Aktorskiego na spec. musical na Akademii Muzycznej w Gdańsku. Stypendysta rektora dla najlepszych studentów na dwóch uczelniach muzycznych. Aktor Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.

FOT. BARCZYK

Komentarze
Udostepnij