Zapowiedzi

Wonderland Theatre i Macedoński Teatr Narodowy na deskach Teatru Powszechnego w Radomiu

16 listopada o godz. 18.00 na Dużej Scenie odbędzie się pokaz spektaklu „O czym nie rozmawiamy” Wonderland Theatre i Macedońskiego Teatru Narodowego

“Things that we don’t talk about” to projekt teatralny, który za pomocą intymnych i emocjonalnych historii dotyka unikanych i uciszanych kwestii społecznych.

Tekst spektaklu oparty jest na osobistych monologach aktorów, anonimowych historiach zebranych poprzez kwestionariusz online oraz materiałach dokumentalnych z mediów. Spektakl skupia się na głęboko zakorzenionej strukturze patriarchalnej, która od wieków kształtuje nasze społeczeństwo, wpływach religijnych, nadużyciach seksualnych, dyskryminacji oraz problemach psychologicznych, z którymi regularnie spotykają się różne osoby. 

Zespół w tragikomiczny sposób krytykuje bałkańskie środowisko patriarchalne, jednocześnie wywołując dyskusję na temat konieczności zmiany społecznej. Widownię przyciągnie różnorodność osobistych wspomnień pełnych bólu, traum, strachu, lecz również szczęśliwych chwil.

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowy wieczór w teatrze. 
16 listopada 2021 godz. 18.00, Duża Scena

O CZYM NIE ROZMAWIAMY

Reżyseria Nela Vitoshevikj

Bilety: normalny 40 zł, ulgowy 30 zł, szkolny 20 zł. 

Komentarze
Udostepnij