Zapowiedzi

Wrocławski Teatr Lalek wraca do gry!

Po kolejnej długiej przerwie Wrocławski Teatr Lalek otwiera swoje drzwi i sceny. Pierwsze przedstawienia na żywo i z udziałem publiczności już 22 i 23 maja!

Po długo wyczekiwanym ponownym otwarciu Wrocławski Teatr Lalek zaprasza na spotkanie z „Calineczką” (4+) w reżyserii Wiesława Hejny. To kultowa, pełna magii i uroku inscenizacja baśni Hansa Christiana Andersena; opowieść o maleńkiej Calineczce, narodzonej z kielicha zaczarowanego kwiatu. Ufną i beztroską dziewczynkę porywa Ropucha Aga, szukająca narzeczonej dla swojego syna. Calineczce szczęśliwie udaje się uwolnić, wkrótce jednak trafia na kolejnego kandydata do swej ręki. W podziemnych korytarzach jego domu nasza bohaterka natyka się na przemarzniętą jaskółkę. Ptak budzi w niej wspomnienia i tęsknoty, które pomagają jej odkryć, kim naprawdę jest.

GRAMY:

22 i 23 maja, godz. 15:00

Kolejne majowe przedstawienia to „Skarpety i papiloty” (4+) oraz „Afrykańska przygoda” (1-3) 29 i 30 maja.

W czerwcu na młodszych i starszych Widzów czekają kolejne dobrze znane tytuły, m.in.: „Kręcipupa” (1-5), „Tesla vs. Edison” (6+), „Zostań moim przyjacielem” (3+) oraz „Dżungla” (0,5-2,5). Nie zabraknie i nowości – 5 czerwca teatr zaprasza na polską prapremierę sztuki „Lot przez tęczę” w reżyserii Radosława Ksiukiewicza. Będzie to historia o sile przyjaźni i spełnianiu marzeń. A 18 czerwca, także na Dużej Scenie WTL, odbędzie się premiera spektaklu „Jaki ten świat jest wielki!” w reżyserii czesko-słowackiego duetu SKUTR.

Bilety i szczegółowe informacje na www.bilety.teatrlalek.wroclaw.pl

Prezentacja przedstawień obędzie się w zalecanym reżimie sanitarnym w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Widzów i wszystkich pracowników teatru. Zapewniamy, że robimy wszystko, żebyście byli u nas bezpieczni. Dlatego prosimy – przed przybyciem do teatru zapoznajcie się z aktualnymi zasadami bezpieczeństwa dostępnymi na naszej stronie: www.teatrlalek.wroclaw.pl

fot. Natalia Kabanow

Komentarze
Udostepnij