Zapowiedzi

Wszystkie cztery sezony produkcji „Turn” znalazły się już na platformie streamingowej Viaplay

Podwójna gra i batalia o wolność w serialu „Turn”.

Na Viaplay pojawiły się aż cztery sezony emocjonującej historii amerykańskich szpiegów!

Serial ‘Turn’ to nowe spojrzenie na wojnę o niepodległość Stanów Zjednoczonych, a dokładniej wydarzenia roku 1776, gdy Brytyjczycy po odzyskaniu Long Island oraz portu w Nowym Jorku postawili armię generała Jerzego Waszyngtona w niezwykle trudnej sytuacji. Wówczas do akcji wkracza młody farmer, który wraz z przyjaciółmi z dzieciństwa postanawia dołączyć do tajnego szpiegowskiego ruchu oporu ‘The Culper Ring’. Chcąc odmienić losy swojego kraju bohaterowie narażają zdrowie i życie w walce o niepodległość u boku Jerzego Waszyngtona. Scenariusz został stworzony na podstawie powieści Alexandra Rose’a ‘Washington’s Spies: The Story of America’s First Spy Ring’. Na Viaplay właśnie pojawiły się cztery sezony tej emocjonującej produkcji.

Na rozstaju dróg

Po odbiciu przez Brytyjczyków Long Island oraz portu w Nowym Jorku armia Jerzego Waszyngtona znalazła się w niezwykle trudnym położeniu. Brytyjczycy mieli znaczną przewagę militarną i strategiczną, natomiast amerykańskim siłom brakowało wsparcia i zaopatrzenia, co przekładało się na coraz niższe morale słabo wyszkolonych żołnierzy. Serial przedstawia postać Abrahama Woodhulla, który wówczas stanął przed trudnym wyborem – jako mieszkaniec Long Island mógł pozostać lojalny wobec brytyjskiej Korony lub włączyć się do walki o wolną Amerykę. Ostatecznie razem z przyjaciółmi i grupą zwykłych obywateli został członkiem tajnej grupy ‘The Culper Ring’. Organizacja ma jeden cel: zbieranie kluczowych informacji i przekazywanie ich armii generała George’a Washingtona. Ostatecznie Woodhull wraz z pozostałymi członkami sieci szpiegowskiej odgrywa niezwykle ważną rolę w walce o wolność, a dostarczane informacje decydują o dalszych losach armii Waszyngtona.

Scenariusze pisane przez historię

Serial ‘The Turn’ to idealna pozycja na długi weekend. Fascynujący serial historyczny zabierze widzów do świata szpiegów z prawdziwego zdarzenia. Nie zabraknie intryg, skomplikowanych operacji wywiadowczych oraz balansowania na krawędzi lojalności i zdrady. Produkcja skupia się na tajnej grupie ‘The Culper Ring’ działającej w czasach amerykańskiej rewolucji. Serial zachowuje doskonały balans między faktami historycznymi i fikcyjnymi wątkami podkreślającymi odwagę, jaką niejednokrotnie musieli wykazywać się szpiedzy z ‘The Culper Ring’. Na platformie streamingowej Viaplay pojawiły się jednocześnie wszystkie części 4-sezonowej produkcji. To łącznie czterdziestoodcinkowy seans dla fanów kina akcji okraszonego wątkami historycznymi. Scenariusz serialu ‘Turn’ został oparty o powieść Alexandra Rose’a ‘Washington’s Spies: The Story of America’s First Spy Ring’.

Obsada

W produkcji Craiga Silversteina (’Kości’, 'Terra Nova’) w postać Abrahama Woodhulla wcieli się brytyjski aktor Jamie Bell, zdobywca nagrody dla ‘Najlepszego aktora pierwszoplanowego’ plebiscytu BAFTA 2001 (Brytyjska Akademia Sztuk Filmowych i Telewizyjnych) za rolę w filmie Billy Elliot. W serialu zobaczymy również takich aktorów, jak m.in. Heather Lind (produkcja nagrodzona w plebiscytach ‘Złote Globy’ i ‘Emmy’: ‘Zakazane Imperium’; ‘Mistress America’), Meegan Warner (‘Powrót do Heaven’s Veil’, ‘Owieczki boże’), Samuel Roukin (film nominowany w plebiscytach ‘Oscary’, ‘People’s Choice’ i ‘Critics’ Choice’: ‘Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I’; ‘Solomon Kane: Pogromca zła’), Daniel Henshall (film wyróżniony na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes ‘Snowtown’; ‘Mystery Road: Origin’) oraz Seth Numrich (‘Imperium’, ‘Pod sztandarem nieba’).

Komentarze
Udostepnij