Zapowiedzi

Wybitny filozof ks. Józef Tischner tłumaczy świat

Szanowni Państwo,

już 8 listopada nakładem Wydawnictwa ZNAK ukaże się wybór nieznanych wcześniej tekstów ks. Józefa Tischnera zatytułowany U źródeł myślenia.

Książka stanowi nowe must have dla każdego, kto ceni wybitnego myśliciela, chce zrozumieć świat oraz podjąć próbę zachowania godoności i dialogu w chaosie jaki nas otacza. Jednym słowem, chce odkrywać i wiedzieć więcej.

  • Jak zrozumieć drugiego człowieka i się z nim porozumieć?
  • Gdzie poszukiwać prawdy?
  • Jak żyć w świecie pełnym sprzeczności?

Wyboru tekstów, które odnoszą się do .współczesności i komentują wielowymiarową codzienność, w której żyjemy, dokonał Wojciech Bonowicz – ceniony poeta, dziennikarz, znawca Tischnera.

Ksiądz Józef Tischner urodził się 12 marca 1931 roku w Starym Sączu. Jego dzieciństwo i młodość przypadły na okres II wojny światowej i lata powojenne. Wydarzenia te zapisały się w jego pamięci i miały wpływ na dalszą działalność, w tym tą literacką i duszpasterską.

To autor, dla którego najważniejszymi pojęciami były człowiek, dialog, wolność i solidarność, czego dowód dał, wydając takie publikacje jak „Myślenie według wartości”, „Nieszczęsny dar wolności”, czy „Spór o istnienie człowieka”. Dzieła Tischnera to także rozważania poetyckie, dotyczące wiary, ateizmu, ulotności życia ludzkiego, pełne zachwytu nad pięknem przyrody.

Z czasem kapłan stał się autorytetem w sprawach wiary, filozofii, a także wolności. Po śmierci artysty, dzięki współpracy Grupy ERGO Hestia i Społecznego Instytutu Wydawniczego Znak powstała idea Nagrody ks. Józefa Tischnera. W tym roku zostanie ona przyznana po raz 23.

Wydawnictwo Znak 

Komentarze
Udostepnij