Zapowiedzi

Wystawa „Bereś” w siedzibie Cricoteki w Krakowie

Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka oraz Fundacja im. Marii Pinińskiej-Bereś i Jerzego Beresia mają przyjemność zaprosić Państwa na wernisaż wystawy Bereś, który odbędzie się w środę, 20 marca 2024 roku o godzinie 18:00 w siedzibie Cricoteki przy ulicy Nadwiślańskiej 2-4. 

Wystawa Bereś to czasowa wystawa monograficzna realizowana przez kuratorów: Jerzego Hanuska, Kamila Kuitkowskiego i Natalię Zarzecką. To zarazem pierwsza od śmierci artysty w 2012 roku duża prezentacja jego twórczości, na którą składają się ściśle ze sobą powiązane dwa nurty: rzeźby i manifestacje.

Przygotowany został rozbudowany program towarzyszący – do dialogu z twórczością Beresia zostali zaproszeni performerzy i performerki, przewidziane są także m.in. oprowadzania kuratorskie, spacery i otwarta pracownia drewna. 

Wydarzeniu będzie towarzyszyć wystawa w Galerii-Pracowni Tadeusza Kantora przy ul. Siennej 7/5. Skupi się ona na artystycznej współobecności Jerzego Beresia i Tadeusza Kantora, prezentując rzeźbę „Zwid znak” Beresia z serii „Zwidy” oraz autorską rekonstrukcję Deski do spektaklu „Powrót Odysa” Kantora. 

Serdecznie zapraszamy!

Komentarze
Udostepnij