Zapowiedzi

Xabier Anduaga gwiazdą koncertu w łódzkim Teatrze Wielkim

Hiszpański tenor operowy Xabier Anduaga  z solistką łódzkiej opery Joanną Woś wystąpią 26 maja o godz. 19.00 na Rynku Włókniarek Łódzkich w Manufakturze.

Xabier Anduaga – to po Placido Domingo i José Carrerasie (ich także w Polsce gościliśmy) – kolejny hiszpański tenor, który swoim talentem wokalnym zachwyca światową publiczność. W swojej karierze artystycznej zdobył już wiele prestiżowych nagród, m.in. Grand Prix w konkursie Montserrat Caballé w 2018 r., Nagrodę Fundacji Jaume Aragall – za najlepszy występ operowy w 2017 r. Jego głos zachwyca słuchaczy na całym świecie, a recenzenci podkreślają wyjątkowe interpretacje aktorskie oraz pełne ekspresji i emocji popisy wokalne, które plasują tego śpiewaka na czołowych miejscach światowej wokalistyki.

W tym dniu wystąpią dwie gwiazdy, gdyż hiszpańskiemu Artyście towarzyszyć będzie Primadonna naszego Teatru Joanna Woś, której przedstawiać łódzkiej (i nie tylko!) publiczności nie trzeba. Artystka od wielu lat króluje na scenie w sopranowych partiach bel canta, równie znakomicie odnajdując się w repertuarze współczesnym, jak i kameralnym. Nie mamy żadnych wątpliwości, że to wyjątkowe muzyczno-wokalne spotkanie będzie wspaniałą okazją, by posłuchać lubianych przebojów operowych – znanych przecież Państwu doskonale z różnych wykonań – w iście mistrzowskiej interpretacji godnej wielkich poprzedników. Całość spotkania z operowymi (i nie tylko!) przebojami poprowadzi zza pulpitu dyrygenckiego Rafał Janiak.

Komentarze
Udostepnij