Zapowiedzi

XII Festiwal Oper Barokowych – Joyce DiDonato – Gala Otwarcia – Eden

Wydarzeniem otwierającym 12. edycję Festiwalu Oper Barokowych będzie koncert „Eden” w wykonaniu światowej sławy gwiazdy Joyce DiDonato (Jest laureatką niezliczonych nagród w tym otrzymała 3 nagrody Grammy i 11 nominacji do nagrody Grammy) i orkiestry Il Pomo d’Oro, z którą artystka wydała album „Eden”. Supergwiazda opery Joyce DiDonato od dawna jest artystką, która poświęciła się tworzeniu i inicjowaniu projektów, które stanowią wyzwanie i pobudzają publiczność, wykraczając poza fizyczne ograniczenia sali koncertowej.

EDEN to najnowsza wieloaspektowa inicjatywa Joyce DiDonato, w której łączy muzykę, dramat i edukację, aby stawić czoła pytaniom o nasz indywidualny związek z Naturą. „Z każdym mijającym dniem”, pisze Joyce DiDonato, „coraz bardziej ufam doskonałej równowadze, zadziwiającej tajemnicy i sile przewodniej otaczającego nas świata przyrody, jak wiele Matka Natura ma nam do przekazania. EDEN to zaproszenie do powrotu do naszych korzeni i zbadania, czy łączymy się tak głęboko, jak to tylko możliwe, z czystą esencją naszej istoty, aby stworzyć nowy EDEN od wewnątrz i zasiać nasiona nadziei na przyszłość”. Album Eden otrzymał nominację do nagrody Grammy w kategorii „Best Classical Solo Vocal Album”.

Joyce DiDonato występuje na największych scenach operowych świata: Metropolitan Opera, Lyric Opera of Chicago, Houston Grand Opera, San Francisco Opera i Santa Fe Opera, a także na scenach Amsterdamu, Barcelony, Genewy, Londynu, Mediolanu, Monachium, Paryża, Tokio, Wiednia i Berlina, dając recitale i koncerty w londyńskiej Wigmore Hall, amsterdamskiej Concertgebouw, nowojorskich Carnegie Hall i New York Philharmonic, Cleveland Orchestra, San Francisco Symphony, Orchestre National de Paris i innych.

2 września 2024 r. na jedynym koncercie w Warszawie, Joyce DiDonato wystąpi w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W Lutosławskiego. Artystce towarzyszyć będzie Orkiestra Il Pomo d’Oro pod dyrekcją Edsona Scheida.

Bilety już niebawem w sprzedaży.

Komentarze
Udostepnij