Zapowiedzi

Yuval Noah Harari, „Sapiens. Opowieść graficzna. Część 2. Filary cywilizacji” – premiera

„Poszukiwanie przez ludzkość łatwiejszego życia spowodowało ogromne zmiany, które przekształciły świat w sposób, jakiego nikt sobie nie wyobrażał ani nie życzył”. fragment książki

Mądra i pełna humoru opowieść graficzna  z odniesieniami do sztuki i popkultury, przystępnie wprowadzająca  w myśl Harariego i w najnowsze ustalenia nauki. Tym razem autor zajmuje się jednym z najważniejszych wydarzeń w dziejach ludzkości: rewolucją agrarną.

Druga część graficznej opowieści o dziejach ludzkości. Po czasach prehistorycznych przyszła pora na początki cywilizacji rolniczych. Razem z profesorem Hararim i jego siostrzenicą Zoe przeszłość naszego gatunku zgłębiają postacie znane z poprzedniego tomu. Biolożka profesor Saraswati, oraz superbohaterka Doktor Fikcja, którą dzielna detektyw Lopez podejrzewa o najgorsze.

Diabelska pszenica kusi sapiensów. Obiecuje, że dzięki niej będą mieli więcej. Tak się też dzieje, ale za jaką cenę? Rolnictwo sprawia, że zbieracko łowieckie plemiona zaczynają prowadzić osiadły tryb życia. I kto tu kogo udomowił – ludzie pszenicę czy pszenica ludzi?

Światowy bestseller Sapiens. Od zwierząt do bogów w nowej odsłonie.

Inteligentna rozrywka dla młodszych i starszych.

Więcej filmów:

Yuval Noah Harari o bohaterach książki „Sapiens. Opowieść graficzna”

Yuval Noah Harari o komiksowych wyzwaniach i radościach

Yuval Noah Harari o czytelnikach książki „Sapiens. Opowieść graficzna”

Yuval Noah Harari o tym, jak powstawała „Sapiens. Opowieść graficzna”

Yuval Noah Harari –  izraelski historyk, autor trzech bestsellerowych książek, które osiągnęły milionowe nakłady i zapewniły mu światową sławę. Uważany za jednego z najbardziej wpływowych współczesnych intelektualistów, polecany m.in. przez Billa Gatesa i Baracka Obamę.

David Vandermeulen, Daniel Casanave – belgijsko-francuski duet twórców powieści graficznych. Obaj autorzy zyskali uznanie m.in. przygotowując popularnonaukowe ilustrowane publikacje.

Yuval Noah Harari, Daniel Casanave, David Vandermeulen • Sapiens. Opowieść graficzna. Część 2.  Filary cywilizacji • przeł. Michał Romanek • 10 listopada

Komentarze
Udostepnij