Zapowiedzi

“Z dala od tonacji” Szymona Jachimka w sopockim Boto

29 lutego w Teatrze Boto odbędzie się premiera recitalu piosenki kabaretowej “Z dala od tonacji” w wykonaniu Szymona Jachimka. “Ratowaniem aspektu muzycznego, ba, wynoszeniem go nad poziomy, będzie się zajmował pianista Jan Freicher” – informują organizatorzy.

Recital piosenki kabaretowej w szlachetnym znaczeniu tego słowa. Zatem: bez przebieranek i parodii radiowych hitów, za to z dobrym tekstem i muzyką, a przede wszystkim z szacunkiem dla inteligencji widza.

Szymon Jachimek do 2014 roku był członkiem Kabaretu Limo. Po zakończeniu działalności formacji zajął się improwizacją komediową i pisaniem sztuk teatralnych oraz musicalowych librett. Teraz wraca na scenę kabaretową z nowymi, autorskimi piosenkami, które lekko, z dala od poważnych tonacji, opisują naszą rzeczywistość. A biorąc pod uwagę umiejętności wokalne Szymona, również od tonacji muzycznych może być zachowany pewien dystans.

Ratowaniem aspektu muzycznego, ba, wynoszeniem go nad poziomy, będzie się zajmował pianista Jan Freicher. W swoim kompozytorskim CV ma on zarówno koncerty symfoniczne, piosenki kabaretowe, jak i przeboje disco.

Premiera: 29 lutego 2020, godz. 19:00

Recital: 1 marca 2020, godz. 19:00

BILETY:

>>> normalne 40 zł (29 lutego) / 35 zł (1 marca)

>>> ulgowe* 35 zł (29 lutego) / 30 zł (1 marca)

>>> studenci kierunków artystycznych lub związanych z teatrem: 20 zł

online: https://goout.net/pl/teatry/teatr-boto/itjd/

*ulga przysługuje: studentom, uczniom, emerytom, Dawcom Krwi, posiadaczom Karty Sopockiej, posiadaczom Karty do Kultury

Komentarze
Udostepnij