Zapowiedzi

“Z Teatrem Muzycznym na kwarantannie” – Teatr Muzyczny w Lublinie

„Z Teatrem Muzycznym na kwarantannie” – Teatr Muzyczny w Lublinie zaprasza na projekt realizowany w ramach programu MKiDN i NCK „Kultura w sieci”.

 Projekt „Z Teatrem Muzycznym na kwarantannie” to trzy cykle, które będziemy prezentować na naszym Facebooku i kanale YouTube przez cały czerwiec i lipiec:

1) „Teatralne czytanki” – seria filmów skierowanych do dzieci i młodzieży.

Soliści Teatru Muzycznego w Lublinie będą czytać wybrane przez siebie fragmenty utworów literackich – odpowiedników spektakli z repertuaru Teatru skierowanych do młodego widza. Będą to m.in. „Ania z Zielonego Wzgórza”, „Calineczka”, „Kopciuszek”, „Kot w butach”, „Królewna Śnieżka”, „Pinokio” czy „Legenda o Czarciej Łapie”. Na razie nie możemy zaprosić Was do Teatru, ale mamy nadzieję, że teksty, które przeczytamy, zachęcą Was do tego, aby przyjść do nas na te przedstawienia, kiedy tylko będzie to możliwe.

2) „Wizyty domowe” – spotkania z artystami Teatru Muzycznego w Lublinie.

To wirtualne spotkania z przedstawicielami różnych zespołów artystycznych Teatru Muzycznego w Lublinie: solistów, orkiestry, chóru i baletu. Artyści opowiedzą o swojej edukacji i drodze zawodowej, przedstawią specyfikę swojej pracy, wspomną o ulubionych utworach muzycznych, a także o pozateatralnych pasjach. Internauci będą też mieli możliwość zadawania pytań artystom. Chcemy w ten sposób zmniejszyć dystans między twórcami i odbiorcami kultury, dać publiczności możliwość bliższego poznania naszego zespołu, co nie jest możliwe w warunkach teatralnych.

3) „Rozwijaj się z Muzycznym”.

Chcemy zachęcić do czynnego uczestniczenia w kulturze, a nie tylko jej biernego odbioru. Dlatego nasi artyści zaprezentują proste ćwiczenia związane ze swoim zawodem, które każdy może wykonać w domu, nabywając tym samym nowych umiejętności (muzycznych czy ruchowych).

Zależy nam na utrzymaniu kontaktu między Teatrem a naszą publicznością, dostarczeniu widzom radości w tym niełatwym czasie i budowaniu wspólnoty. Dlatego zachęcamy do śledzenia naszych mediów społecznościowych – jesteśmy z Wami i dla Was!

Profil Teatru Muzycznego w Lublinie na Facebooku: https://www.facebook.com/tmlublin/

Kanał Teatru Muzycznego w Lublinie na YouTube: https://www.youtube.com/user/TeatrMuzycznyLublin

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu „Kultura w sieci”.

Komentarze
Udostepnij