Zapowiedzi

„Zadziwienie” | Nowa książka finalisty Pulitzera, autora bestsellerowej „Listowieści” w Wydawnictwie W.A.B.

„Zadziwienie”

Richard Powers

Wydawnictwo W.A.B.
Premiera: 8 marca

Nowa, rozdzierająca serce powieść laureata Nagrody Pulitzera i autora bestsellerowej, polecanej przez Jakuba Małeckiego „Listowieści”.

Astrobiolog Theo Byrne, zajmujący się badaniem życia poza ziemskiego, samodzielnie wychowuje dziewięcioletniego syna. Robin jest ciepłym, serdecznym chłopcem, niezwykle wrażliwym – podobnie jak jego nieżyjąca już matka – na przyrodę i nękające ją zagrożenia związane ze zmianami klimatycznymi. Trudno mu jednak dostosować się do reguł panujących w społeczeństwie. Nie umie odnaleźć się wśród rówieśników, bywa agresywny – za co grozi mu wyrzucenie ze szkoły. Specjaliści zalecają leczenie środkami psychoaktywnymi. Theo nie chce się na to zgodzić. Decyduje się poddać syna eksperymentalnej terapii metodą neurofeedbacku
.

„Zadziwienie” to niezwykle intymna i poruszająca powieść, w której autor rysuje portret pięknej, choć niełatwej miłości łączącej ojca i syna. Znakomite opisy przyrody, hipnotyzujące wizje życia pozaziemskiego, a przede wszystkim stawianie ważnych, pełnych troski, ale też bolesnych pytań o przyszłość naszej zagrożonej planety.

POWIEŚĆ BYŁA NOMINOWANA DO NAGRODY BOOKERA.

Komentarze
Udostepnij