Zapowiedzi

ZAPISKI OFICERA ARMII CZERWONEJ – monodram Piotra Cyrwusa / Wieliszew, 15 maja

Czerwonoarmista w Wieliszewie…

niedziela 15 maja, godz. 18, Sala Koncertowa K. Klenczona w Wieliszewie (ul. K. K. Baczyńskiego 1)

Bilety (40 zł) dostępne na www.ok.wieliszew.pl (zakładka KUP BILET) oraz w GCK w Łajskach (w godz. otwarcia kasy).

🇺🇦 безкоштовні квитки для громадян України можна отримати в Mіському Культурному Центрі в Лайській.

💙💛 Przed i po spektaklu prowadzona będzie zbiórka publiczna „Gmina Wieliszew #SolidarnazUkrainą”.

ZAPISKI OFICERA ARMII CZERWONEJ – spektakl teatralny

To nie prowokacja, a okazja do spojrzenia na wykrzywiony świat „człowieka radzieckiego” – w Dzień Zwycięstwa, który niezależnie od przyjętej daty (8 czy 9 maja) dla Polski i innych narodów tej części Europy zwycięstwa nie oznaczał. W niedzielę 8 maja o godz. 18 zapraszamy do Sali Klenczona w Wieliszewie na zaskakująco aktualny, wybitny aktorsko monodram Piotra Cyrwusa w reż. Tomasza Obary, powstały na podstawie książki – satyry Sergiusza Piaseckiego. Lektura* i spektakl obowiązkowe w tym czasie!

„Noc była czarna jak sumienie faszysty, jak zamiary polskiego pana, jak polityka angielskiego ministra…” – rozpoczyna swój pamiętnik starszy lejtnant Michaił Zubow, wkraczając do „burżuazyjnej Polski” 17 września 1939 roku. Dla człowieka wychowanego w systemie totalitarnym – indoktrynowanego przez całe życie, pozbawionego zdolności analizy i wysubtelnionych uczuć, któremu propaganda w sposób zmechanizowany tłumaczy świat – to kraj sprzeczności i dziwów. Lejtnant interpretuje rzeczywistość po swojemu, postrzega ją groteskowo i komicznie, a my śmiejemy się razem z nim. Do czasu. Monodram Piotra Cyrwusa, na podstawie prozy Sergiusza Piaseckiego pod tym samym tytułem, swoją premierę miał w Teatrze Stu w Krakowie, w którym przez długi czas przedstawienie było stałą pozycją repertuaru. Spektakl otrzymał wyróżnienie na Festiwalu Teatru Jednego Aktora w Toruniu.

* Książkę Sergiusza Piaseckiego znajdziecie w placówkach Biblioteki Publicznej Gminy Wieliszew. Spektakl zainauguruje XIX Tydzień Bibliotek:

11.05. godz. 14-18, BOOKCROSSING / UWALNIANIE KSIĄŻEK w Bibliotece Publicznej w Michałowie-Reginowie

14.05. VIII GMINNY KONKURS WIEDZY O KSIĄŻCE ON-LINE – zgłoszenia do 12 maja! Szczegóły

ZAPRASZAMY


Ośrodek Kultury w Wieliszewie

Gminne Centrum Kultury

Łajski, ul. Stanisława Moniuszki 2 (róg Nowodworskiej)

Komentarze
Udostepnij