Zapowiedzi

Zapraszamy do Tanga z Canal+

najmroczniejsza książka Michała Witkowskiego…

Mamy przyjemność poinformować, że Canal+ nabył opcję do adaptacji najnowszej powieści Michała Witkowskiego Tango, która ukazała się nakładem wydawnictwa ZNAK Literanova w lipcu 2022 roku.

Tango to najmroczniejsza książka Michała Witkowskiego, w której kryminał i groteska splatają się w śmiertelnym uścisku – wyjątkowa gratka zarówno dla fanów czarnego kryminałów, jak i miłośników świetnej literatury.

Od dawna obserwujemy twórczość Michała Witkowskiego. Tango jest unikalną, fascynującą  historią z ogromnym potencjałem ekranizacji. Dlatego szczególnie cieszy nas, że udało nam się nabyć opcję filmową.

Małgorzata Seck, wiceprezeska ds. programowych CANAL+ POLSKA

Witkowski w Tangu doskonale oddaje realia okresu międzywojennego – napisanie książki poprzedził gruntownym researchem, na który poświęcił kilka lat. Pokazuje świat stojący u progu katastrofy, w którym zapach krwi miesza się z wonią wódki, cebuli, perfum Guerlain Shalimar, zakazanego seksu i rozkładających się ciał.

Pod płaszczykiem przedwojennej elegancji kryje się mrok

Maciej Robert, „Książki. Magazyn do czytania”

Michał Witkowski, jeden z najlepszych polskich pisarzy, laureat Paszportu „Polityki”, Nagrody Literackiej Gdynia, czterokrotnie nominowany do Nagrody Nike, finalista Angelusa. Tłumaczony na kilkanaście języków. W Tangu, łącząc tradycję czarnego kryminału ze stylem braci Coen i Tarantino, wykreował niesamowicie duszną, ciemną, perwersyjną atmosferę i precyzyjnie oddał realia mrocznej, przedwojennej Polski.  

Tango ma w sobie muzykę, pasję, namiętność, zbrodnię. To jest literatura, która żyje językiem, tętni obrazami, które zapadają w pamięć.

Michał Witkowski

Komentarze
Udostepnij