Zapowiedzi

Zbliża się II edycja Festiwalu „Czas na teatr” w poznańskim Muzycznym

Konferencje, spektakle, koncerty, panele…

Od 28 września do 9 października w Teatrze Muzycznym w Poznaniu odbędzie się II edycja Festiwalu CZASU NA TEATR, podczas którego na poznańskich scenach zagoszczą topowe polskie teatry oraz dwie produkcje niemieckie i dwie z udziałem ukraińskich artystów.

Spektaklom będą towarzyszyły dodatkowe wydarzenia, a wśród nich koncerty, pokazy filmowe, konferencje oraz spektakle poznańskich teatrów.

W ramach tegorocznego CZASU NA TEATR będzie można zobaczyć między innymikomediowy tytuł o Krzysztofie Krawczyku „Chciałem być” (Teatr Powszechny w Łodzi), ciepły, pełen baśniowego uroku spektakl „Wyspa” ze szkocką muzyką tworzoną na żywo (Teatr Kameralny w Bydgoszczy) czy obsypaną nagrodami i znakomitymi recenzjami produkcję opowiadającą o upadku komunizmu – „1989” (Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie i Gdański Teatr Szekspirowski).

Jednym z najważniejszych wydarzeń tej edycji będzie Gala Musicalowa, podczas której artyści z całej Polski wykonają piosenki m.in. z „SIX”, „Miss Saigon”, „Deszczowej piosenki”, „Pilotów”, „Pretty Woman”, „Złap mnie, jeśli potrafisz” czy „Something Rotten”.

Wśród innych atrakcji festiwalu znajdą się koncerty „Waits 2022” Konrada Imieli i Adama Skrzypka oraz „W tonacji życia. Piosenki Johna Bucchino” Teatru Muzycznego w Poznaniu, a podczas koncertu otwierającego festiwal wystąpi Ars Latrans Orchestra.

Wydarzenia będą odbywały się w Auli Artis, Teatrze Muzycznym w Poznaniu, Polskim Teatrze Tańca, Blue Note Jazz Club oraz Kinie Pałacowym. Więcej na temat festiwalu oraz wszystkich jego atrakcji można przeczytać na stronie internetowej.

Harmonogram festiwalu CZAS NA TEATR 2023

Komentarze
Udostepnij