Zapowiedzi

Zbliża się premiera spektaklu „Bona” w sopockim Teatrze Atelier

6 sierpnia o godz. 19.30 w Teatrze Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie odbędzie się premiera spektaklu muzycznego „Bona” wg scen. i w reż. Michała Zabłockiego.

BONA SFORZA D’ARAGONA, czyli jak zaczęła i skończyła polska królowa

Widowisko muzyczne na ARTYSTKĘ ŚPIEWAJĄCĄ i NARRATORA.

Artur Żmijewski i Ewa Żmijewska wystąpią w poemacie jazzowym Michała Zabłockiego z muzyką Kuby Stankiewicza.

Zapraszamy na premierę spektaklu muzycznego o Bonie Sforzy, z okazji 500-lecia jej zaślubin z Zygmuntem Starym. Będzie to pokaz wirtuozerii aktorskiej, wokalnej i instrumentalnej (trzyosobowy zespół jazzowy najwyższej próby pod kierownictwem Kuby Stankiewicza).

Wyjątkowość projektu polega na połączeniu dwóch gatunków scenicznych. Koncert, skomponowany przez jednego z najwybitniejszych polskich muzyków jazzowych, jest jednocześnie kameralną formą teatralną. Muzyka z tekstem tworzą lekką, dowcipną, a zarazem wzruszającą opowieść o jednej z najbardziej intrygujących postaci w naszej historii.

Perspektywa wrażliwej kobiety (Ewa Żmijewska) oraz narratora – współczesnego Stańczyka (Artur Żmijewski) uzupełniona jest także innymi spojrzeniami. Każde z artystów wciela się bowiem w wiele postaci, co bardzo urozmaica narrację i sceniczną formę spektaklu.

Producentem projektu jest Fundacja Poemat, a inicjatorem – Fundacja Bona.

Komentarze
Udostepnij