Zapowiedzi

ZIMOWISKO W WARSZAWSKIM NOWYM TEATRZE – spektakle i warsztaty

ZIMOWISKO W NOWYM TEATRZE

Spektakle dostępne na vod.nowyteatr.org

Warsztaty prowadzone przez platformę Zoom.

Bilety dostępne na bilety.nowyteatr org

6 stycznia 2021 | 12:00

MORZE | Pia Patrum/Barbara Wrońska

Multimedialny spektakl-koncert dla dzieci w wieku 4+

Co jeśli Morze żyje?  Jeśli ma uczucia i emocje? Co kryją głębiny i podwodne światy? O czym chcą nam opowiedzieć? Zanurkujmy w świat wyobraźni i dźwięków. Zanurzmy się w opowieść o zmiennych nastrojach wody, samotnych skałach i wrażliwych muszlach. Piosenki grane i śpiewane na żywo poprowadzą dzieci po kolejnych magicznych zakątkach morskiej krainy. Kto wie, dokąd zawędrujemy? Co odkryjemy? Porzućmy przyziemne wyobrażenia i dajmy się ponieść na falach ku MORZU możliwości.

Koncepcja, reżyseria, scenografia: Pia Partum

Koncepcja, muzyka: Barbara Wrońska

Przygotowanie zespołu muzycznego: Dagna Sadkowska

Przygotowanie wokalistek: Sean Palmer

Kuratorka: Maria Wilska

Reżyseria światła: Jacqueline Sobiszewski

Wizualizacje, projekt graficzny: Aleksandra Ołdak

Występują: Olena Dumała (klawisze/flet), Jan Głozak (perkusja), Ida Górczyńska (skrzypce), Kajetan Hawryluk (trąbka), Karolina Laskowska (wokal), Marianna Wilska (wokal), Pola Szczycińska (wokal)

Darmowy dostęp na vod.nowyteatr.org

Czas trwania spektaklu: 40 minut

7-9 stycznia 2021 | 11:30

WARSZTATY ZE ŚNIENIA – WYŚNIJ SWÓJ ŚWIAT | Anna Nowicka

Warsztaty dla dzieci w wieku 10-12 lat

Z otwartym sercem i nieposkromioną ciekawością spotkajmy się w krainie snów!

To tam każdej nocy doświadczasz zapierających dech w piersiach przygód: spotykasz tajemniczych sprzymierzeńców, wraz nimi pokonujesz potężne potwory, odczarowujesz zaklęte miejsca i odzyskujesz magiczne moce. Przemierzając nieznane krajobrazy marzeń, odkrywasz jak być Sobą! Jeśli nie pamiętasz snów, nie przejmuj się! W trakcie trzech jednogodzinnych spotkań poznamy nietuzinkowe sposoby na ich zapamiętywanie.

Poprzez pracę z intuicją, wyobraźnią i zabawy ruchowe warsztat „Wyśnij swój świat” ma na celu  rozbudzenie kreatywności, umiejętności twórczego wyrażania siebie, skupienia się i wyciszenia. Prowadząca, korzystając ze swojego wieloletniego doświadczenia tanecznego i praktyki pracy ze snami, zaproponuje uczestniczkom ćwiczenia pogłębiające świadomość ciała i rozwijające zaufanie do własnej wyobraźni.

Bilety: 15 PLN

Cena obejmuje trzy spotkania warsztatowe: 7-9 stycznia.

8 stycznia 2021 | 12.00

PIOTRUŚ PAN | Łukasz Kos

Spektakl dla dzieci 8+

Na podstawie „Piotrusia Pana” Jamesa Matthew Barrie’ego w tłumaczeniu Aleksandra Brzózki i Macieja Słomczyńskiego

Ta opowieść może rozpocząć się w każdym dziecięcym pokoju. Jeżeli pomyślicie, że rozpoczęła się właśnie w waszym domu, nie pomylicie się. To historia mam, które wśród pocałunków przechowywanych w szkatułkach, mają takie, których nie podarują nigdy nikomu, nawet wam. I zaciekłych piratów, których myśli uciekają i spacerują po murawie dawno minionych boisk. Ale przede wszystkim to wasza historia. Podróży do Nigdylandii. Mieszkają tam zgubione dzieci. Takie, które wypadły z wózków albo o których istnieniu dorośli zapomnieli w natłoku codziennych obowiązków. Dzieci nie potrzebują mapy, by tu trafić. Co innego rodzice. Oni zawsze muszą mieć wszystko uporządkowane. Zaznaczają więc zdumiewające barwy i pirackie okręty, odludne legowiska zwierząt, czarownice, statki kosmiczne, potwory i dinozaury…Nie byłaby to trudna mapa, gdyby to było już wszystko. Ale jest jeszcze: pierwszy dzień w szkole, religia, ojcowie, nieregularne czasowniki, tort czekoladowy, wiązanie sznurowadeł, powiedz: „Chrząszcz brzmi w trzcinie.”, dziesięć złotych za to, że sam wyrwiesz sobie ząb…

Reżyseria: Łukasz Kos

Występują: Joanna Niemirska, Michał Bieliński, Piotr Polak, Piotr Trojan, Radomir Rospondek, Aleksandra Osowicz

Dramaturgia: Patrycja Dołowy

Współpraca dramaturgiczna: Łukasz Kos

Scenografia: Olga Mokrzycka-Grospierre, Mikołaj Grospierre

Muzyka: Adam Świtała

Animacje, wideo, efekty wizualne : Aleksander Janas – kolektyw kilku.com

Choreografia: Anna Nowicka

Kostiumy: Paula Grocholska

Reżyseria świateł: Katarzyna Łuszczyk

Charakteryzacja: Monika Kaleta

Inspicjentka: Marta Śmierzchalska

Asystentka reżysera: Monika Borys

Produkcja: Maria Wilska

Asystentka produkcji: Agata Tragarz

Darmowy dostęp na vod.nowyteatr.org

Czas trwania spektaklu: 1 godzina 15 minut

11 stycznia 2021 | 11:30

SZTUKA ZAANGAŻOWANA | Małgorzata Wrzosek

Warsztaty plastyczne, wiek: 8+

Jaka będzie przyszłość? Jaki będzie teatr? Jaki mamy wpływ na rzeczywistość?

Jak mówić, żeby nas słyszano? Czym jest sztuka zaangażowana?

W trakcie warsztatu będziemy rozmawiać o sztuce zaangażowanej społecznie, jej historii, formach i cechach charakterystycznych. Przygotujemy plakaty prezentujące hasła ważne dla uczestników warsztatu, wykorzystamy do tego technikę kolażu. Będziemy się inspirować Polską Szkołą Plakatu.

Czas trwania spektaklu: 1 godzina 30 minut

Bilety: 5 PLN

12 stycznia 2021 | 11:30

MÓWI, LUBI, SZANUJE | Anna Szary

Warsztaty przeciwdziałające mowie nienawiści, wiek: 10+

Bardzo szybkim zmianom podlegają nie tylko warunki życia na naszej planecie, stale także transformuje sposób porozumiewania się i budowania społeczeństw, komunikacja zostaje uproszczona, często sprowadza się do wizualnego znaku. Anonimowość internetowych komunikatorów i ich szeroka dostępność sprawiły, że w sieci panuje mowa nienawiści, zmagamy się z nowymi zjawiskami: cyberbullingu czy trollingu. Podczas warsztatów skierowanych do młodzieży będzie okazja do zastanowienia jaką moc mają słowa i w razie konieczności jak się przed nimi bronić. Uczestnicy poznają najczęstsze przyczyny hejtu, rozłożą go na czynniki pierwsze, podadzą analizie, a wnioski zostaną przedstawione w ciekawej plastycznie formie.

Czas trwania: 1 godzina 30 minut

Bilety: 5 PLN

13 stycznia 2021 | 11:30

CO SŁYSZĘ, KIEDY SŁUCHAM? | Justyna Czarnota-Misztal

Warsztaty antydyskryminacyjne, wiek: 12+

Czasem mamy wrażenie, że w naszej wypowiedzi ktoś słyszy coś zupełnie niezgodnego z naszymi intencjami. Zdarza się, że jest to powód do konfliktu. Jak unikać takich sytuacji? Jak się zachowywać, by komunikacja była skuteczna? Zapraszam na trening uważnego słuchania. W czasie spotkania uczestnicy dowiedzą się, na czym polega mechanizm parafrazy i jak go skutecznie wykorzystywać w codziennym, funkcjonowaniu.

Czas trwania: 1 godzina 30 minut

Bilety: 5 PLN

13 stycznia 2021 | 12:00

INDIANIE | Teatr 21/Justyna Sobczyk

Spektakl dla dzieci w wieku od 7 lat w wykonaniu Teatr 21

Spektakl o odwadze. Podróż do źródeł odwagi ukrytych w tajemniczej historii Czarnego Węża. Czym jest dzisiaj odwaga? Jak być odważnym? Jak żyć odważnie? Jak zachęcać do odwagi? A może wcale jej nie potrzebujemy?

Jeśli pomyśleć o odwadze jako o ciekawości i pragnieniu poznania świata, to w dzieciństwie wszyscy jesteśmy odważni. Jednak proces edukowania bardzo często tłumi ciekawość i ujarzmia temperament. Dlatego nie każdy dorosły jest nadal odważny.

Niech więc nawiedzą nas indiańscy bohaterowie. A wraz z nimi zwierzęta, żywioły, słońce i księżyc. Każdy z nas chowa w pamięci odważnych bohaterów. Być może znajdzie się w niej trochę miejsca dla Indian?

Aktorzy Teatru 21 przywołają ducha wojowniczek i wojowników. Nie bójcie się! Usiądźmy w kole, Słyszycie dźwięk bębna? Zatańczmy razem taniec pow-pow! Tak, Indianie powracają!!! My potrzebujemy ich, a oni nas.

Czas się spotkać!

Reżyseria: Justyna Sobczyk

Dramaturgia: Justyna Lipko-Konieczna

Scenariusz: Justyna Lipko-Konieczna, Justyna Sobczyk

Teksty: aktorzy Teatru 21

Ruch: Justyna Wielgus

Scenografia i światło: Justyna Łagowska

Kostiumy, rekwizyty: Wisła Nicieja

Muzyka: Paweł Andryszczyk

Wideo: Tomasz Michalczewski

Asystent reżysera: Jakub Drzewiecki, Justyna Wielgus

Produkcja: Agnieszka Delman, Marceli Sulecki

Występują: Grzegorz Brandt, Magdalena Czerwińska, Anna Drózd, Teresa Foks, Daniel Krajewski, Maja Kowalczyk, Jan Adam Kowalewski, Barbara Lityńska, Anna Łuczak, Aleksander Orliński, Martyna Peszko, Michał Pęszyński, Emilia Rajca, Piotr Sakowski, Aleksandra Skotarek, Cecylia Sobolewska, Marta Stańczyk, Piotr Swend, Magdalena Świątkowska , Justyna Wielgus

Darmowy dostęp na vod.nowyteatr.org

17 stycznia 2020 | 17:00

Pinokio | Anna Smolar STREAMING

Spektakl dla dzieci 5+

Uwaga!

Nasz Pinokio NIE JEST:

o grzecznym chłopcu

o nauce pokory

o stawaniu się normalnym

Nasz Pinokio JEST:

o wiecznym pragnieniu wolności

o sile buntu

o granicach tożsamości, również cielesnej

Twórcy spektaklu pozostają z dala od archaicznej wizji wychowawczej, opartej na zasadzie: spełnij oczekiwania dorosłych, a dostaniesz nagrodę. Pinokio o swoją niezależność walczy całym ciałem. Raz po raz buntuje się przeciwko wszelkim autorytetom. Jak dziecko we mgle szuka drogi do wolności, a właściwie – do niepodległości. I – prawdopodobnie, jak wielu jego rówieśników – podejrzewa, że pieniądze dają wolność. Skąd bierze się jego hipermaterializm? Kłamstwo staje się dla niego jedynym narzędziem ucieczki przed biedą, w której żyje Ojciec. Pinokio wstydzi się i kłamie. Ryzykuje i blefuje, gotów stracić życie, byleby nie zdradzić, z jakiego domu pochodzi. Pinokio drażni, jest pełen wad, ale też pociąga i fascynuje. Może i krzywo marzy; za to pozostaje wierny swoim marzeniom. Pinokio wyzwoli się z drewna dopiero po doświadczeniu wielu pokus i upadków. Daleki od idealu, za to wiecznie niezależny.

Reżyseria: Anna Smolar

Scenografia: Anna Met

Kostiumy: Anna Axer Fijałkowska

Asystenka scenografa: Grażyna Kopeć

Muzyka na żywo: Natalia Fiedorczuk, Karolina Rec

Światła: Rafał Paradowski

Wizualizacje: Filip Zagórski, VJ FX

Asystent reżyserki: Adam Kasjaniuk

Występują: Monika Babula, Magdalena Cielecka, Dominika Knapik / Paweł Sakowicz / Małgorzata Gorol, Łukasz Kos / Marek Kalita, Zygmunt Malanowicz / Paweł Sakowicz, Piotr Polak, Magdalena Popławska, Maciej Stuhr / Wojciech Kalarus

Joël Pommerat – jeden z najwybitniejszych dziś autorów i reżyserów francuskich – umie dialogować ze współczesnością. Traktuje dzieci tak samo poważnie jak dorosłych. Wywołuje śmiech naznaczony melancholią i w ten sposób stawia ważne pytania. Jego Pinokio to nowe wcielenie dobrze znanego bohatera dziecięcej wyobraźni.

Streaming w cenie: 10 PLN

Czas trwania spektaklu: 1 godzina 15 minut z przerwą

Komentarze
Udostepnij