Zapowiedzi

ZNAMY LAUREATÓW 21. EDYCJI NAGRODY ZNAKU I HESTII IM. KS. JÓZEFA TISCHNERA!

To wyjątkowe wyróżnienie przyznawane jest nieprzerwanie od 2001 roku wybitnym intelektualistom, publicystom i działaczom społecznym. Jury pod przewodnictwem ks. Adama Bonieckiego wybrało laureatów w trzech równorzędnych kategoriach: „myślenie według wartości”, „nieszczęsny dar wolności” i „polski kształt dialogu Kościoła i świata”.

Tegoroczni laureaci:

KS. TOMÁŠ HALÍK – filozof, teolog i socjolog – nagrodzony w kategorii pisarstwa religijnego lub filozoficznego, stanowiącego kontynuację „myślenia według wartości” za książkę „Czas pustych kościołów”, w której pokazuje, że czas pandemii zmusza do ponownego odkrywania chrześcijaństwa.

Film o Laureacie – tutaj

ŁUKASZ LAMŻA – filozof przyrody i popularyzator nauki – nagrodzony w kategorii publicystyki lub eseistyki na tematy społeczne, która uczy Polaków przyjmować „nieszczęsny dar wolności” za książkę „Światy równoległe. Czego uczą nas płaskoziemcy, homeopaci i różdżkarze”, w której skrupulatnie rozprawia się z teoriami pseudonaukowymi.

Film o Laureacie – tutaj

ARCHIDIECEZJALNY ZESPÓŁ DOMOWEJ OPIEKI PALIATYWNEJ Z WARSZAWY
– Hospicjum domowe – nagrodzony w kategorii inicjatyw duszpasterskich i społecznych współtworzących „polski kształt dialogu Kościoła i świata” za mądre prowadzenie chorych przez proces udręczonego odchodzenia oraz za wspieranie ich rodzin i najbliższych. Archidiecezjalny Zespół Domowej Opieki Paliatywnej uczy sztuki umierania i żegnania się z najbliższymi.

Film o Laureacie – tutaj

Każdy z laureatów otrzymuje nagrodę pieniężną w wysokości 33 000,00 zł ufundowaną przez ERGO Hestię oraz statuetkę autorstwa Mariana Gromady.

Gala wręczenia Nagrody Znaku i Hestii im. ks. J. Tischnera odbędzie się w Krakowie, 25 listopada o godz. 18.00 na Scenie Nowohuckiego Centrum Kultury.

Rozmowę z laureatami poprowadzą: Dominika Kozłowska i ks. Adam Boniecki.

Komentarze
Udostepnij