Zapowiedzi

Znamy wydarzenia akcji tańczMY 2023

W piątek 21 kwietnia rozpocznie się akcja tańczMY, którą Narodowy Instytut Muzyki i Tańca organizuje  po raz piąty. Jest to inicjatywa, która łączy pasjonatów tańca – zarówno zawodowców, jaki i amatorów – we wspólnym świętowaniu Międzynarodowego Dnia Tańca obchodzonego co roku 29 kwietnia.  Akcja tańczMY będzie trwała do 30 kwietnia i obejmie blisko 180 wydarzeń.

Do udziału w tegorocznej jubileuszowej 5. edycji akcji tańczMY organizowanej przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca zgłosiły się nie tylko instytucje artystyczne, organizacje pozarządowe,
nie­formalne grupy artystyczne, zespoły taneczne ale również osoby fizyczne.  

Zgłaszający się – zarówno instytucje jak i osoby prywatne – są organizatorami lub współorganizatorami określonego tanecznego wydarzenia artystycznego typu spektakle, lekcje, warsztaty, pokazy itp.

W zeszłorocznej edycji tańczMY zgłoszonych zostało 140 wydarzeń, obecnie ich liczba wzrosła
niemal o czterdzieści. W tym roku zaproponowano blisko 70 warsztatów, ponad 40 spektakli ale
też kilkanaście pokazów plenerowych oraz eventów społecznych,  kilka konkursów tanecznych,
flash-mobów, projekcji i wykładów. Każdy pasjonat tańca znajdzie coś dla siebie!

Cieszy nas fakt, że do jubileuszowej – 5. edycji organizowanej przez NIMiT akcji tańczMY zgłoszono
aż 178 różnorodnych wydarzeń tanecznych z całej Polski, a w których uczestniczyć będzie ogółem blisko 62 tys. osób! To wspaniałe osiągnięcie, które pokazuje, że środowisko tańca w Polsce zawsze chętnie podejmuje inicjatywy związane z ideą Międzynarodowego Dnia Tańca i gotowe jest do działań, które pozytywnie wpływają na odbiór tej wyjątkowej dziedziny sztuki jaką jest taniec. Już nie mogę doczekać się rozpoczęcia akcji 21 kwietnia, kiedy to ogłosimy orędzie na tegoroczne święto ludzi tańca, przygotowane przez Yang Liping – Chińską Narodową Tancerkę”
– mówi Maciej Seniw, Kierownik Działu Edukacji i Popularyzacji Tańca NIMiT, koordynator akcji tańczMY.

 
Szczegółowa lista wydarzeń jest dostępna na stronie

oficjalny spot akcji:

https://www.facebook.com/NIMiTpolska/videos/925175052031384

O Narodowym Instytucie Muzyki i Tańca
Narodowy Instytut Muzyki i Tańca realizuje projekty twórcze, wydawnicze, naukowe i stypendialne. Tworzy nowe standardy współpracy artystów i instytucji. Prowadzi takie projekty jak: Nagroda im. Oskara Kolberga za zasługi dla kultury ludowej, Przestrzenie Sztuki, Koryfeusz Muzyki Polskiej, PolandDances czy Międzynarodowy Konkurs Muzyki Polskiej. Zespół Instytutu codziennie dba o to, by polscy muzycy i tancerze mogli się stale rozwijać i prezentować swoje dokonania nie tylko w kraju, ale i za granicą. Wszystkie zadania finansowane są w ramach działalności bieżącej Instytutu z dotacji Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. https://nimit.pl/

Komentarze
Udostepnij