Zapowiedzi

Zostań recenzentem Teatru dla Wszystkich! Zapraszamy do współpracy!

W związku z rozpoczęciem nowego sezonu teatralnego 2023/2024 portal Teatr dla Wszystkich poszukuje chętnych do podjęcia współpracy z naszą redakcją.

Teatr dla Wszystkich (wcześniej Teatr dla Was) to jeden z najstarszych portali teatralnych w Polsce. Jest miejscem wymiany myśli i ożywionej debaty na temat teatru, muzyki i literatury, gdzie publikować może każdy, niezależnie od wyznawanych poglądów i środowiskowych upodobań czy gustów. Na łamach Teatru dla Wszystkich ukazują się aktualności, recenzje, eseje, wywiady i inne formy dziennikarskiej działalności. Zapraszamy do współpracy nie tylko znanych naukowców czy krytyków, ale również tych wszystkich, których łączy zamiłowanie do swojej teatralnej pasji i którzy chcieliby na naszych łamach szlifować swój recenzencko-publicystyczny talent. Mile będą widziani studenci Wiedzy o Teatrze czy kierunków teatrologicznych.

Jeżeli interesujesz się teatrem, muzyką, filmem czy literaturą, potrafisz swoje spostrzeżenia, uwagi czy myśli ubrać w słowa, jesteś odpowiedzialny i  sumienny podejmując recenzenckie zobowiązania, napisz na adres redakcji (kowalskiwieslaw@interia.pl) i wyślij swój jeden materiał poświęcony teatrowi i swoje CV. Ze swojej strony oferujemy opiekę redakcyjną i korektorską nadsyłanych tekstów, zaproszenia i akredytacje na najważniejsze festiwale teatralne w Polsce, teatralne premiery, koncerty, a także egzemplarze recenzenckie książek oraz pomoc w dotarciu do ciekawych twórców i artystów. Proponujemy pisanie relacji z wydarzeń teatralnych w całej Polsce (niezależnie od ich rangi, jeśli coś jest interesującego w waszym regionie, chętnie o tym napiszemy), z konferencji prasowych, tekstów krytyczno-literackich, wywiadów i recenzji spektakli, książek, filmów czy wystaw.

Jeśli chcesz zdobywać dziennikarskie ostrogi, być wolnym i niezależnym korespondentem życia artystycznego w Polsce to zapraszamy do współpracy. W portalu TdW rozpoczynali swoje pisanie o teatrze  m.in. Szymon Spichalski, Agata Tomasiewicz, Dawid Dudko (laureaci ogólnopolskiego konkursu im. Andrzeja Żurowskiego na recenzje teatralne dla młodych krytyków), Agnieszka Górnicka, Marta Anna Zabłocka i wiele innych osób dziś na różnych stanowiskach czynnie pracujących na rzecz promocji kultury i sztuki. Zapraszamy!

Komentarze
Udostepnij