Zapowiedzi

Zostań w domu z “Calineczką” z katowickiego Ateneum

Majówka zapowiada się deszczowo, warto więc spędzić ją ze Śląskim Teatrem Lalki i Aktora Ateneum, który zaprasza na bezpłatne przedstawienie online, dostępne przez cały tydzień o dowolnej porze. Od piątku 1 maja do czwartku 7 maja można będzie oglądać “Calineczkę” Marty Guśniowskiej wg jednej z najbardziej znanych i lubianych baśni Andersena, w reżyserii Katarzyny Kawalec.

Porwana ze swojego beztroskiego świata, maleńka bohaterka przebywa długą, trudną drogę, na której spotyka w większości negatywne i narzucające jej swoją wolę postaci; musi się z nimi zmierzyć w tej symbolicznej wędrówce. Przygody Calineczki są bowiem opowieścią o dorastaniu i marzeniach, o poszukiwaniu własnej ścieżki i pragnieniu wolności.

Pogodny spektakl w nieco surrealistycznym klimacie, stworzonym przez scenografa Pavla Hubičkę, z atrakcyjną fabułą i zabawnie przerysowanymi postaciami bohaterów, których wady i relacje odnoszą się do świata ludzi, adresowany jest do dzieci od 3 lat.

Mnóstwo piosenek (z muzyką Łukasza Damrycha i ruchem scenicznym Klaudii Cygoń), zaskakujące formy w kostiumach i lalkach, klimatyczne projekcje Warto wykorzystać okazję zobaczenia jednej z najnowszych inscenizacji katowickiego Teatru (premiera odbyła się w lutym ubiegłego roku).

Link do “Calineczki” na YouTube dostępny będzie na facebooku i stronie internetowej Teatru.

Renata Chudecka

Fot. Tomasz Zakrzewski

Komentarze
Udostepnij