Zapowiedzi

„Zrobie co zechce” Porywaczy Ciał w Katowicach i we Wrocławiu

Pragniemy poinformować o dwóch najbliższych prezentacjach najnowszego spektaklu Teatru Porywacze Ciał pt: „Zrobie co zechce” według tekstu Macieja Adamczyka, w reżyserii i wykonaniu Katarzyny Pawłowskiej i Macieja Adamczyka.

Spektakl jest finalistą konkursu Best Off 2019, wygrał zeszłoroczną edycję Sceny Letniej w Łodzi, oraz brał udział w programie Teatr Polska 2019. Był prezentowany w Teatrze Ósmego Dnia, podczas festiwali teatralnych „Klamra” w Toruniu, „Pestka” w Jelenie Górze, „FunFest” w Bielsku-Białej, podczas Zamojskiego Lata Teatralnego, w Teatrze Impresaryjnym we Włocławku. Spektakl „Zrobie co zechce” wszędzie jest wspaniale i owacyjnie przyjmowany.

Zapraszamy serdecznie na prezentacje spektaklu w ramach 13 Katowickiego Karnawału  Komedii już 25 stycznia o godz: 18:00 do Teatru Korez, oraz do wrocławskiego Impartu gdzie gramy 1 lutego o godz: 19:00 Bardzo liczymy też na Państwa wsparcie w postaci informacji o tych prezentacjach.  

Teatr Porywacze Ciał to wielokrotnie nagradzany, profesjonalny teatr prywatny, który istnieje od 1992 roku. Tworzą go Katarzyna Pawłowska i Maciej Adamczyk – zawodowi aktorzy, którzy również piszą i reżyserują swoje spektakle, prezentowane potem na najważniejszych scenach i festiwalach teatralnych w Polsce i za granicą.

https://youtu.be/nDExpVKy6zc

https://youtu.be/fQbDj5Xlv3k

„Cudowny, mądry i prześmiewczy spektakl, w którym ludowa poetyka łączy się z awangardowym rytmem, a pozorna banalność z filozoficzną głębią.”

„Postaci Adamczyka i Pawłowskiej niczym kanoniczni Gogo i Didi  mają groteskowy sznyt i śmieszą do łez, ale zabawa jest tylko maską tego, co bardziej przestrasza niż bawi.”

 „Aktorzy Teatru Porywacze Ciał w nieustannym kontakcie z widzem, prowadzą brawurową grę. Z łatwością rozkładają go na łopatki, by w poczuciu mocy przystawić mu do twarzy lustro. W kilka sekund potrafią sprowadzić spektakl z drogi komedii w kierunku szerokich pasm aluzji i ciekawych tradycji teatralnych. Od lat na tym budują swoją teatralną markę”.

Komentarze
Udostepnij