Zapowiedzi

Zróbmy prezent dla łódzkiej Szwalni – zbiórka na remont

Teatr Szwalnia rozpoczął akcję crowdfundingową na portalu OdpalProjekt.pl. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na remont dachu oraz odświeżenie wyglądu siedziby przy ul. Andrzeja Struga 90.

W 2011 roku, w odpowiedzi na decyzję Pani Prezydent Hanny Zdanowskiej o przekazaniu Teatrowi Szwalnia przestrzeni dawnego Domu Kultury Kolejarza, przy pomocy Widzów i Przyjaciół wyremontowaliśmy i wyposażyliśmy, a następnie przez lata tworzyliśmy Szwalnię. Dzisiaj, po wielu latach działalności, prosimy Was o wsparcie finansowe, dzięki któremu uda nam się dokonać niezbędnych napraw, bez których nie będziemy w stanie świętować Jubileuszu 10-lecia pracy oraz nie damy rady dalej bezpiecznie i komfortowo pracować w Szwalni. Prosimy Was o pomoc w ramach akcji “Zróbmy prezent dla Szwalni”. Zbieramy 20.000 zł na odświeżenie elewacji i foyer teatru, pomalowanie podłogi i ścian w sali teatralnej oraz załatanie dachu. Liczy się każda najmniejsza ofiarowana przez Was kwota. Po zakończonej zbiórce i przeprowadzeniu napraw przedstawimy Wam dokładne rozliczenie każdej złotówki i pokażemy efekty naszych działań.

– W ostatnich miesiącach Szwalnia znalazła się w bardzo trudnej sytuacji. Stanęliśmy w obliczu zamknięcia Naszego Teatru, tworzonego od lat dzięki Waszemu wsparciu i pasji. Sytuacja, o której piszę była dla nas o tyle trudna, że w kwietniu bieżącego roku minęło 10 lat od kiedy stworzyliśmy Teatr Szwalnia i 8 lat od momentu, kiedy to dzięki decyzji Pani Prezydent Miasta Łodzi Hanny Zdanowskiej oraz Pani Wiceprezydent Agnieszki Nowak rozpoczęliśmy pracę w dawnym Domu Kultury Kolejarza przy ul. A. Struga 90 w Łodzi. Obecnie, w tym trudnym dla nas roku, jak się okazało, jubileuszowym otrzymaliśmy ponownie nieocenione wsparcie Pani Prezydent Hanny Zdanowskiej. Po wnikliwej ocenie naszej wieloletniej pracy i zaopiniowaniu planowanych przez nas działań, Pani Prezydent podjęła decyzję o zachowaniu Naszej starej siedziby, dając nam przestrzeń dla dalszej pracy i – przede wszystkim – nadzieję i siłę do działania – napisał Marcin Brzozowski, dyrektor artystyczny i programowy Teatru Szwalnia.

Wasze datki możecie przekazywać na konto Stowarzyszenia Targowa: 62 51 1140 2017 0000 4902 0407 2807 z dopiskiem „prezent dla Szwalni” lub poprzez portal OdpalProjekt.pl – https://odpalprojekt.pl/p/prezentdlaszwalni

Komentarze
Udostepnij