Zapowiedzi

Najbliższe wydarzenia w Teatrze Gdynia Główna

24 października o godz. 12:00 STACJA BAJEK: „Śpiąca Królewna” na podstawie baśni braci Grimm w reż. Luby Zarembińskiej.

Wzgardzona Wróżka może być niezwykle niebezpieczna! Przekonuje się o tym Para Królewska, która z dość błahego powodu zrezygnuje z zaproszenia na uroczystość jednej z nich – trzynastej wróżki w całej krainie. Odrzucona kobieta, której nie zaproszono na urodziny królewny Różyczki, właśnie na niej skupia swój gniew. Rzuca klątwę, w wyniku której piętnaście lat później dziewczyna ma ukłuć się wrzecionem i umrzeć. Na szczęście inna Wróżka używa swoich mocy, aby załagodzić czar i zastąpić nieodwracalną śmierć, długim, bo stuletnim snem.

Wydarzenie na Facebooku:

https://www.facebook.com/events/179139544279571/

29 oraz 30 października o godz. 19:00 „i… jakoś to będzie” wg „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza w rez. Idy Bocian.

Esencjonalny i rozpisany na dwoje aktorów spektakl Teatru Gdynia Główna odważnie bawi się konwencjami i wypełnia scenę inteligentnym humorem oryginału, jednocześnie szanując piękny język epopei i szkicując najważniejsze elementy jej fabuły. W tej intrygującej mozaice można znaleźć i wyjątkowo dobrze rozszyfrowany kod polskości i niepokojąco celną diagnozę współczesności.

Link do wydarzenia na Facebooku:

https://www.facebook.com/events/195460266050850/

31 października godz. 12:00 STACJA BAJEK: „Zuchwała historia z zakurzonej półki” w reż. Grzegorza Kujawińskiego.

W Krainie Poczytności, czyli świecie zamieszkanym przez książki, drgają kartki i trzęsą się ze strachu grzbiety. Bezlitosny i zyskujący popularność Tyran nawołuje do zniszczenia wszystkich dzieł o dobrym zakończeniu. Czy ktoś zdoła mu się przeciwstawić i przywrócić ład w krainie słowa? Na czele książkowego ruchu oporu stanie Dziewczynka/Książka, samotne dzieło, które nie pamięta swoich rodziców i pozbawione jest tytułu i zakończenia.


Wydarzenie na Facebooku:

https://www.facebook.com/events/352800003203506/

fot. Marzena Chojnowska

Komentarze
Udostepnij